اخبار

 

فستیوال نوآوری صنعت کاشی، سرامیک، لعاب، 5 شهریور ماه در یزد به همت فن‌بازار منطقه‌ای این استان و همکاری شبکه فن‌بازار ملی ایران، برگزار می‌­شود.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، هجدهمین فستیوال عرضه­ نوآوری با تلاش فن‌بازار منطقه‌ای استان یزد، شبکه فن‌بازار ملی ایران و مرکز توسعه فناوری سرامیک ایران، 5 شهریور ماه در اتاق بازرگانی شهر یزد، برگزار می­‌شود. این فستیوال به معرفی ایده­‌های نوآورانه صنعت کاشی، سرامیک و لعاب اختصاص دارد.

«میلاد صدرخانلو» رئیس شبکه فن‌­بازار ملی ایران با اعلام این خبر افزود: بعد از انتشار فراخوان، بیش از 50 طرح در صنعت کاشی، سرامیک و لعاب به دبیر خانه فستیوال ارسال شد. پس از ارزیابی اولیه و انتخاب 16 طرح، در مرحله دوم ارزیابی، 6 ایده به عنوان طرح‌­های منتخب برای ارائه در روز فستیوال انتخاب شدند. مخترعان طرح­‌های برگزیده در یک دوره آموزشی شرکت کردند. در این دوره «ارائه محصول به سرمایه‌­گذاران»، «بررسی ابعاد مالی طرح­‌ها» و «آماده­‌سازی فایل ارائه» به صاحبان ایده آموزش داده شد.

صدرخانلو با اشاره به اهمیت معرفی طرح‌های منتخب در حوزه‌های صنعتی مختلف به سرمایه‌گذاران و صنعتگران، گفت: فستیوال­‌های عرضه­‌ نوآوری با اهداف «کمک به صاحبان طرح و فناوری برای تجاری سازی محصول، بدون درگیری زیاد در فرآیند تولید»، «کمک به سرمایه­‌گذاران و صنعتگران برای تکمیل سبد سهام نوآوری و فناوری خود، با هزینه بسیار پایین‌تر نسبت به هزینه تحقیق و توسعه داخلی از لحاظ صرف هزینه زمانی، نیروی انسانی و تجهیزات» و «کمک به سرمایه­‌گذاران و صنعتگران برای حفظ یا بهبود جایگاه رقابتی خود»، برگزار می‌­شود.

رئیس شبکه فن­‌بازار ملی ایران گفت: فستیوال‌­های عرضه نوآوری هر بار در یک حوزه تخصصی-کاربردی برگزار می‌شوند. برای برگزاری فستیوال در یک حوزه تخصصی، ابتدا فراخوان منتشر می‌­شود. بعد از بررسی طرح‌های فناورانه و نوآورانه‌­ی ارسال شده، ایده‌­های منتخب در روز فستیوال به سرمایه‌گذاران و صنعتگران آن حوزه تخصصی ارائه می‌شوند. به این ترتیب، زمینه برای مذاکره و سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها به وجود می‌آید.

عقد بیش از 35 قرارداد سرمایه‌گذاری در طرح‌ها به ارزش بیش از 300 میلیارد ریال از جمله دستاوردهای هفده فستیوال نوآوری است که تا کنون برگزار شده‌­اند. صدرخانلو ضمن اعلام این مطلب، ادامه داد: فن‌بازار ملی ایران با توجه به جایگاه حاکمیتی خود صرفاً به بسترسازی توسعه، تسهیل تعاملات و تبادلات فناوری و نوآوری می­‌پردازد و عرصه را برای بخش خصوصی جهت انجام امور آماده می‌­کند. عرضه‌کنندگان فناوری و نوآوری، سرمایه‌گذاران، صنعتگران،کارگزاران تبادل فناوری، تسهیل‌گران و ارائه‌کنندگان خدمات مالی از جمله بازیگران فستیوال­‌های عرضه نوآوری هستند. برگزاری این فستیوال­‌ها فضای مناسبی برای فعالیت و تعامل کاری آنها ایجاد کرده است.

گفتنی‌ست،‌ فستیوال نوآوری صنعت کاشی، سرامیک و لعاب با حمایت معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري برگزار می‌شود.


 

  • بازدیدکنندگان: 295
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ