اخبار
03 آبان 1396
با هدف تجاری‌سازی 8 اختراع در این حوزه؛

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران فن بازار گفت: تاکنون ۹ فستیوال در حوزه‌های مختلف برگزار کرده‌ایم که منجر به انعقاد ۱۰ قرارداد به ارزش بیش از ۱۵ میلیارد تومان بین سرمایه گذران و مخترعین شد، سه‌شنبه هفته جاری فستیوال نوآوری‌های صنعت تجهیزات ورزشی و توان‌بخشی برای عرضه ۸ نوآوری و اختراع منتخب این حوزه به سرمایه گذاران را برگزار خواهیم کرد.

اکبر قنبرپور، با اشاره به اینکه سه‌شنبه هفته جاری فستیوالی در حوزه ورزشی و توان‌بخشی با همکاری پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی برگزار می‌شود، بیان کرد: این فستیوال در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار می‌شود و این امکان برای سرمایه گذاران و صنعتگران فراهم خواهد بود تا با حضور در این رویداد، فرصتهای سرمایه گذاری را از نزدیک بررسی و با صاحبین نوآوری ها گفتگو و تعامل کنند.

وی افزود: ۴ ماه پیش فراخوان این فستیوال به دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی، مخترعین، پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و تمامی مراکزی که به‌نوعی به حوزه نوآوری و فناوری فعال هستند، ارسال شد.

قنبرپور با اعلام اینکه ۱۷۰ نوآوری به دبیرخانه فستیوال ارسال شد، گفت: این نوآوری‌ها در سه مرحله مورد ارزیابی قرار گرفت که از این تعداد ۸ اختراع در فستیوال عرضه خواهد شد.

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران هدف از برگزاری چنین فستیوالی را شناسایی محصولات نوآورانه در حوزه ورزشی و توان‌بخشی به صنایع و سرمایه گذران دانست و بیان کرد: تفاوتی که این فستیوال با دیگر رویدادها دارد این است که در این رویداد اختراع به سرمایه‌گذار یا صنایع فروخته شده و یا از آنها جذب سرمایه می کند. درواقع، تلاش داریم رابطه تجاری را بین سرمایه گذران و صنایع برقرار کنیم.

وی ادامه داد: تاکنون ۹ فستیوال در حوزه‌های مختلف برگزارشده که منجر به انعقاد ۱۰ قرارداد به ارزش ۱۵ میلیارد تومان بین سرمایه گذران و مخترعین شده و فستیوال پیش رو دهمین فستیوال است. همچنین تا پایان سال نیز فستیوال دیگری را در حوزه آرایشی و بهداشتی برگزار خواهیم کرد.

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران معتقد است؛ خروجی این فستیوال ها جذب سرمایه برای نوآوری ها و یا واگذاری آنها به صنایع است و برخلاف رویدادهای دیگر، جایزه نقدی، لوح تقدیر، مسابقه برترین اختراعات و ... برقرار نیست.
گفتنی است؛ این فستیوال با همت مرکز فن بازار ملی ‌ایران، و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک فناوری پردیس و مشارکت پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی و شرکت فرابورس ایران برگزار می‌شود.

اطلاعات بیشتر: 76250250 داخلی 4373

  • بازدیدکنندگان: 857
  • (رتبه بندی جاری 4.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ