اخبار
24 اردیبهشت 1396
در حاشیه چهارمین نشست شورای عالی شبکه انتقال و تبادل فناوری دی-هشت؛


 چهارمین دوره شورای عالی شبکه انتقال و تبادل فناوری دی-هشت در تاریخ 27 الی 29 اردیبهشت در شهر داکا در کشور بنگلادش برگزار می شود.

مهندس مهدی صفاری‌نیا، رییس پارک فناوری پردیس و دبیر شبکه انتقال و تبادل فناوری دی-هشت، در این خصوص گفت: «شورای عالی شبکه فرصتی برای نمایندگان کشورها در شبکه به منظور به روزرسانی فعالیت‌های کشورها، تبادل نظرات و پیشنهادات برای توسعه همکاری فناوری بین اعضا و اتخاذ تصمیمات جدید برای پیشبرد همکاری کشورها است و چهارمین نشست این شورا به میزبانی شورای تحقیقات علمی و صنعتی بنگلادش در شهر داکا برگزار می‌شود».

وی افزود: «موضوعات همکاری بین کشورها در زمینه تبادل فناوری، برگزاری دوره های آموزشی، حضور در نمایشگاه های فناوری، مشارکت در به اشتراک گذاری داده های عرضه و تقاضای فناوری، برگزاری نشست هم اندیشی VCهای 8 کشور در تهران و ...، از جمله سرفصل هایی است که در این جلسه شورا مطرح خواهد شد».

صفاری­ نیا ابراز کرد: «با هماهنگی صورت گرفته با کشور میزبان و با هدف توسعه تجارت در حوزه فناوری میان شرکت‌های فناور در کشورها، اولین نشست تجاری و فناوری میان شرکت‌های فعال در حوزه داروهای زیستی در بخش بیوسیمیلار در حاشیه نشست برگزار می‌شود. بیش از 20 شرکت فناور فعال در زمینه بیوسیمیلارها در این نشست حضور دارند و می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و با متناظرین خود از کشورهای عضو به گفتگو برای توسعه مناسبات و همکاری­ها در آینده بپردازند».

لازم به ذکر است، با مصوبه سومین اجلاس وزرای صنایع دی-هشت، پارک فناوری پردیس بعنوان دبیرخانه شبکه تبادل و انتقال فناوری دی-هشت تعیین شده و نشست­های شورایعالی از سال 93 به ترتیب به میزبانی کشورهای ایران، نیجریه و مالزی برگزار شده است.


  • بازدیدکنندگان: 1027
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ