اخبار

دبیر همایش «گفت‌وگو،‌ تعامل و پیشرفت» گفت: این همایش دوشنبه 4 دی با حضور 70 نفر از نخبگان و دانشجویان ایرانی خارج از کشور در پارک فناوری پردیس برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، هادی اکبرزاده معاون علمی مرکز اسلامی ایرانی پیشرفت و عضو هیات علمی دانشگاه در نشست خبری که در نهاد رهبری در امور دانشجویان و اساتید ایرانی خارج کشور برگزار شد، گفت: همایش «گفت‌وگو،‌ تعامل و پیشرفت» دوشنبه 4 دی با حضور دانشجویان ایرانی خارج از کشور در پارک فناوری پردیس برگزار خواهد شد.

دبیر همایش « گفت‌وگو،‌ تعامل و پیشرفت» در ادامه تصریح کرد: هدف از برگزاری این همایش این است که دانشجویان خوش استعداد و نخبه‌ای را که در خارج از کشور به تحصیل مشغول هستند را فرصتی را برای تعامل و گفت‌وگو ایجاد کنیم و از این طریق به کشور خدمت کنیم.

وی گفت: ما به ایرانیان و دانشجویان خارج از کشور به عنوان یک سرمایه نگاه می‌‌کنیم و کشورهای دیگر نیز برای اینکه از چنین سرمایه‌ای استفاده کنند برنامه دارند حتی برای جذب نخبگان کشورهای دیگر نیز برنامه‌ریزی کردند ما نیز باید بتوانیم برای جذب نخبگان و دانشجویان ایرانی خارج از کشور برنامه داشته باشیم.

وی در ادامه تصریح کرد: معرفی کشور ما در خارج عمدتا از طریق دانشجویان ما در آن کشورها انجام می‌شود و آنها به نوعی سفیران کشور ما هستند. لذا لازم است یک برنامه‌ریزی درستی صورت گیرد تا در این راستا نیز بتوانیم درست عمل کنیم و اطلاعات دقیقی از کشورمان منعکس شود.

اکبرزداه تاکید کرد: ایرانیان خارج از کشور معمولا به کشور علاقمند هستند و به ارتباط با داخل تمایل دارند. یک دسته از ایرانی‌ها نیز به بازگشت به کشور علاقمند هستند که ما بایستی شرایط را طوری فراهم کنیم تا این کار سریعتر انجام شود.

وی اظهار داشت: در این همایش نزدیک به صد نفر از کشورهای سراسر جهان ثبت‌نام کرده‌اند که از مقاطع لیسانس، کارشناسی، دکتری و پسادکتری هستند و ما سعی داریم برای حضور در این همایش 70 نفر از برترین‌های آنها را انتخاب کنیم.

این استاد دانشگاه ادامه داد: در این همایش دو میزگرد نیز برگزا خواهد شد یکی با حضور افرادی که به داخل آمده و اشتغال ایجاد کرده‌اند و یکی دیگر نیز با مسئولان مربوطه برای رفع مشکلات این حوزه و همچنین بررسی مسائل مربوط به آن خواهد بود.

دبیر همایش « گفت‌وگو،‌ تعامل و پیشرفت» در خاتمه اظهار داشت: بسیاری از کشورها پیشرفت‌های خود را مدیون نخبگان و دانشجویان خود در خارج از کشور هستند ما نیز در این راستا باید گام برداریم.

  • بازدیدکنندگان: 729
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ