اخبار
17 شهریور 1395
با حضور مدیران و کارشناسان ارشد وزارت امور خارجه؛

نهمین کارگاه دیپلماسی علم و فناوری با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان ارشد و دیپلمات‌های وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در پارک فناوری پردیس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس؛ مهندس علی مرتضی بیرنگ معاون همکاری‌های بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اهمیت این کارگاه برای ایجاد ارتباطات بین المللی علمی و فناوری گفت: ما سعی می‌کنیم در این دوره شرکت کنندگان را با ساختار علم و فناوری کشور، زیرساخت‌های توسعه فناوری کشور، موضوع اقتصاد دانش‌بنیان و مسائل شرکت‌های دانش‌بنیان، درخواست‌ها و مطالبات‌ این حوزه از دستگاه دیپلماسی کشور و دیپلماسی علم و فناوری مباحثی کاربردی را مطرح کنیم.

وی ادامه داد: آشنایی با ظرفیت‌ها و نیازهای علمی و فناوری داخلی می‌تواند برای کارشناسان و دیپلمات‌های ایرانی در حوزه‌های دیپلماسی برای علم، فناوری و دیپلماسی بر پایه علم و استفاده از علم و فناوری برای اهداف دیپلماتیک بسیار مفید است.

بیرنگ با اشاره به موضوع توسعه نانو تکنولوژی به عنوان یکی از حوزه های موفقیت کشور در توسعه فناوری نوین گفت: در اغلب موارد روند تبادل و انتقال فناوری به این صورت است که از خارج به داخل است، اما در حوزه فناوری نانو جمهوری اسلامی ایران با توجه به اینکه یک دصد جمعیت جهان را دارد اما چهار درصد تولید علم در این حوزه به خود اختصاص داده و صدور فناوری را در این حوزه شاهد هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با برگزاری این کارگاه، علاوه بر اینکه دستگاه دیپلماسی کشور با موضوعات فناوری و تقاضاها و نیازهای جامعه علم و فناوری کشور آشنا می شود، می‌تواند از ظرفیت‌های علم و فناوری کشور و گفتمان آن در راستای توسعه تعاملات سیاسی و مناسبات دیپلماتیک با دیگر کشورها نیز استفاده کند.

شایان ذکر است، در پایان این کارگاه شرکت کنندگان ضمن بازدید از نمایشگاه دستاوردهای فناوری پارک فناوری پردیس، با توانمند‌های صادراتی کشور آشنا شده و از شرکت های توان پژوهان، آراپژوهش و ... نیز بازدید به عمل آوردند.

  • بازدیدکنندگان: 1078
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ