اخبار
25 اسفند 1393
عضو شورای مرکز شتابدهی نوآوری از فعالیتهای مرکز در سال 93 خبر داد

مهندس سیدعلی هزاوه، مدیر مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس و عضو شورای راهبری مرکز شتابدهی نوآوری، از برگزاری 27 رویداد کارآفرینی استارتاپ ویکند و اولین دوره شتابدهی در شتابدهنده وابسته به این مرکز اطلاع داد.

به‌گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، مهندس هزاوه با اعلام اين خبر افزودند: «مرکز شتابدهی نوآوری كه از ابتدای تیرماه سال 93 و با حمايت دكتر ستاري معاون علمی و فناوری رییس جمهور فعالیت خود را با 2 برنامه «100 در 100» و «100 استارتاپ» آغاز کرده است تا كنون توانسته است 27 رويداد استارتاپ ويكند را در سراسر كشور برگزار نمايد.»


حضور بيش از 3 هزار نفر در استارتاپ ويكند

مهندس هزاوه گفتند: «در برنامه 100 در 100 که شامل برگزاری 100 رویداد كارآفريني در طول 3 سال است، طي 9 ماه سال 93، 27 رویداد استارتاپ ويكند در 16 شهر ایران، شامل تهران با 8 رویداد، اصفهان با 2 رویداد، مشهد با 3 رویداد، شیراز، زنجان، بیرجند، ارومیه، ساری، شوشتر، گرگان، قزوین، آمل، اهواز، بوشهر، سبزوار و یزد برگزار شد كه در واقع نوعي ركوردشكني در ايران و جهان محسوب مي‌شود.»

به‌گفته ايشان، در این رویدادها بیش از 3000 نفر صاحب ایده، دانشجو، فارغ التحصیل و فعالان استارتاپ حضور داشتند. همچنين در برگزاري اين رويدادها دانشگاه‌هاي مختلف كشور و بنيادهاي نخبگان استاني مشاركت داشته‌اند.

استارتاپ ويكند، رويدادي آموزشي- تجربي ا‌ست كه 3 روز متوالي (در انتهاي هفته) برگزار مي­شود. در اين رويداد، شركت­كنندگان صاحب ايده گرد هم مي­آيند تا طي 54 ساعت ايده­هايشان را مطرح كنند، گروه تشكيل دهند و هر گروه ايده­اي را اجرا كند.


آغاز فعاليت‌هاي دو شتابدهنده در سال 93

عضو شورای راهبری مرکز شتابدهی نوآوری با اشاره به توسعه شتابدهنده‌ها گفتند: «اولین شتابدهنده نوآوري وابسته به مرکز نیز نخستین دوره شتابدهی خود را در مهرماه سال‌جاري آغاز نمود كه آخرین روز این دوره (Demo Day) در فروردین 94 برگزار خواهد شد. در دوره اول بیش از 100 ایده ثبت نام کرده بودند که پس از ارزیابی‌های اولیه، 20 تیم وارد دوره 2 ماهه پیش شتابدهی شدند و پس از 2 ماه، 10 تیم برای دوره 4 ماهه شتابدهی انتخاب شدند که با پایان این 4 ماه، دوره اول به پایان رسیده است.»

ايشان افزودند: « ثبت نام دوره دوم شتابدهی نیز با حضور نزدیک به 200 ایده آغاز شد و پس از ارزیابی‌های صورت‌گرفته، 20 تیم جدید برای دوره دوم انتخاب شده‌اند که از ابتدای سال 94 دوره دوم آغاز خواهد شد. همچنين شتابدهنده دوم وابسته به اين مركز نيز فعاليت خود را آغاز نموده است و تيم‌هاي منتخب از ابتداي سال 1394 در آن مستقر خواهند شد. شركت‌هايي كه با موفقيت دوره شتابدهي را به پايان مي‌رسانند، عضو مركز رشد فناوري نخبگان وابسته به پارك فناوري پرديس شده و در آن مستقر مي‌شوند.»

مهندس هزاوه در پايان ابراز امیدواری کردند در سال 94، بیش از 30 رویداد كارآفريني در سراسر کشور (با مشارکت 3500 نفر خلاق و نوآور و صاحب ایده) و 2 دوره شتابدهی (با معرفی 20 استارتاپ جدید) برگزار شود.

شتابدهنده‌ها مراكز حمايت و سرعت‌بخشي به توسعه كسب‌كارهاي نوپا(استارتاپ‌ها) هستند كه ايده‌هاي منتخب رويدادهاي استارتاپ ويكند و كارآفرينان مشتاق مي‌توانند از طريق برنامه‌هاي آموزشي، سرمايه اوليه ، فضاي كار اين مراكز به توسعه ايده‌هاي خود بپردازند.


  • بازدیدکنندگان: 1750
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ