اخبار
17 تیر 1399
روایت تجربه مدیرعامل شرکت «پیشگامان پژوهش آناهیتا» از عضویت در پارک فناوری پردیس

دکتر «محمدرضا لرنژاد» قبل از اینکه در سال 94 شرکت خود را تاسیس کند، سال‌ها در اروپا تحصیل و کار می‌کرد. او در رشته بیوشیمی و ایمونولوژی پژوهشی در دانشگاه دوسلدورف آلمان تحصیل کرده و در اتریش هم شرکتی داشته‌ است. شرکتی که در حوزه شبیه‌سازی و مدل‌سازیِ بافت‌های انسانی و تست‌های غربالگری دارویی و نانو ذرات فعالیت می‌کرد.

در همان سال‌ها هم در رفت و آمد خود به ایران با مرکز تحقیقاتی زنجان و دانشکده بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران به عنوان استاد مشاور و راهنما همکاری می‌کرد. تا اینکه در یکی از سفرهایش به ایران، مطلع شد یک نمایشگاه نانو در حال برگزاری است و چون بازدید از نمایشگاه برایش جالب بود به آنجا رفت. بازدید از این نمایشگاه نقطه آشنایی دکتر لرنژاد با پارک فناوری پردیس بود. در آنجا با افرادی دیدار کرد که او را با پارک آشنا و به آن دعوت کردند.

دکتر لرنژاد دعوت را پذیرفت و با بازدید از پارک فناوری پردیس و گفتگو با افرادی که در آن فعالیت می‌کردند جذب محیط شد و تصمیم گرفت برای زندگی با همسرش که همکارش هم بود به ایران بازگردد و شغلی تازه در کشور مادری خود آغاز کند. بنابراین طرحی برای تاسیس یک شرکت آماده و فرم‌های تقاضای عضویت را تکمیل کرد. یک سال زمان صرف شد تا مراحل ارزیابی شرکتش برای تایید عضویت و استقرار در پارک انجام شود. اما در نهایت دکتر لرنژاد زمینی برای تاسیس شرکت «پیشگامان آناهیتا» در سال 96 تحویل گرفت و در تابستان سال 98 با اتمام کار احداث ساختمان فعالیت خود را آغاز کرد.

این روزها شرکت «پیشگامان پژوهش آناهیتا» یکی از اعضای پارک فناوری پردیس در حوزه شخصی‌سازی و بهینه‌سازی درمان سرطان است. پروژه شخصی‌سازی درمان سرطان، دغدغه کاری و فکری امروز و دیروز دکتر محمدرضا لرنژاد نیست. او طی چند سال گذشته بر روی این موضوع کار کرده است. امروزه کشورهایی در دنیا هستند که برای درمان سرطان از این شیوه شخصی‌سازی درمانی استفاده می‌کنند و هدف لرنژاد از تاسیس شرکت «پیشگامان پژوهش آناهیتا»، انتقال این نوع فناوری به کشور است.


  • بازدیدکنندگان: 58
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ