اخبار
22 اردیبهشت 1398
مدیر کارخانه نوآوری آزادی و شعب پارک فناوری پردیس خبر داد؛

عظیمیان گفت: کارخانه نوآوری آزادی در تابستان به‌طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس به نقل از خبرگزاری آنا، مهدی عظیمیان با اشاره به اینکه کارخانه نوآوری آزادی شعبه‌ای از پارک فناوری پردیس است، گفت: فعالیت رسمی مجموعه از مرداد سال گذشته آغاز شده است و در حال حاضر حدود 10 شتاب‌دهنده در کارخانه نوآوری آزادی مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: تعدادی از این شتاب‌دهنده‌ها به صورت کامل فعال شده‌اند و برخی دیگر در حال بازسازی فضای کاری خود هستند و حداکثر تا تابستان شروع به فعالیت می‌کنند.

مدیر کارخانه نوآوری آزادی اظهار داشت: حدود 60 استارت‌آپ و 400 نفر پرسنل در کارخانه نوآوری آزادی مشغول به کار هستند. شتاب‌دهنده‌ها در حوزه‌های نرم‌افزار، الکترونیکِ سلامت، تولید محتوا، نوآوری‌های بیمه و مالی، هوش مصنوعی، اطلاعات کلان، زیست‌تکنولوژی‌ها و دارو، معماری و زندگی شهری و گردشگری و توریسم فعالیت می‌کنند.

عظیمیان درباره برنامه‌های سال جاری کارخانه نوآوری آزادی بیان داشت: هدف و اولویت اول امسال، بهره‌برداری قطعی از تمام فضاهای کارخانه نوآوری است.با توجه به اینکه عملیات بازسازی در حال اتمام است، شاهد فعال شدن تمام سوله‌های داخل کارخانه خواهیم بود. هر کدام از سوله‌ها شامل یک شتاب‌دهنده یا مرکز نوآوری می‌شود تا تیم‌ها و استارت‌آپ‌ها در کارخانه حضور پیدا کنند.

وی افزود: مرحله بعدی، تأمین نیازها و ارائه خدمات به استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها مانند ایجاد ارتباط با سرمایه‌گذاران و منتورهاست. همچنین عضویت رسمیِ تیم‌های فعالِ‌ کارخانه نوآوری آزادی، در پارک فناوری پردیس نیز در دستور کار قرار دارد تا بتوانند از سرویس‌ها و خدمات پارک نیز بهره‌مند شوند.

عظیمیان اظهار داشت: پرسنل حاضر در کارخانه نوآوری آزادی از دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و حتی افرادی با تجربه‌های حرفه‌ای و صنعتی است که در قالب تیم درآمده‌اند.


  • بازدیدکنندگان: 442
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 2
  • 2 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ