اخبار
05 بهمن 1393
نماد توسعه فناوري در پارك فناوري پرديس به شكل يك مثلث قائم الزاويه كه نمادي از علوم محاسبات و نشانه سرزندگي و سير صعودي تكامل مي‌باشد به مرحله بهره برداري كامل رسيد

اين برج با مساحت 2400 مترمربع، در 12 طبقه كه شامل دو طبقه در زير زمين مي شود،‌ ساخته شده است. ارتفاع برج از سطح زمين 40 متر ميباشد و فونداسيون آن در عمق 8 متري اجرا شده است.

به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، به گفته مهندس حميد خردنيا، مديركل عمران و توسعه پارك فناوري پرديس، در اين ساختمان فضاهايي براي اجاره به شركتهاي دانش بنيان، دو سالن كنفرانس و جلسه 55 و14 نفره ، سالن پذيرايي ، سوئيت جهت اقامت مهمانان وي‍‍ژه و همچنين مجموعه ذخيره آب و استخر و سونا پيش بيني شده است .

از ويژگيهاي ساختمان وجود استخر با ظرفيت 750 متر مكعب ميباشد كه دو منظوره بوده و از آن هم به عنوان منبع ذخيره آب سيستم آتشنشاني و فضاي سبز پارك فناوري و هم بعنوان استخر شنا استفاده ميشود.

كف كاذب استخر با استفاده از تير و صفحه هاي فايبر گلاس ضمن سبكي، ماندگاري هميشگي در برابر آب، مقاومت فشاري و كششي چند برابري نسبت به فولاد يا مصالح مشابه داشته و كاربرد آن ماهيت كم‌نظيري دارد.

بنابر گفته‌هاي مديركل عمران و توسعه پارك فناوري پرديس، نماي برج بصورت تركيبي از شيشه و اسكلت ساخته شده است كه كاربرد شيشه در تمام وجوه آن ، بويژه وجه شيبدار جنوبي كه در حكم بام برج است،كار آب‌بندي ويژه‌اي را مي‌طلبيد و از آنجا كه براي اولين بار اجرا مي‌شد،يكي از مشكلات پروژه بود. اين مشكل پس از بكاربردن روشهاي مختلف و انتخاب راه حل مناسب مرتفع و در سازه برج به‌صورت مطلوبي اجرايي شد. شيشه‌هاي نما داراي ضريب انتقال حرارتي پايين بوده و به دليل آنكه سازه برج در كنار جاده اصلي قرار دارد، از ضريب انعكاس پاييني برخوردار است.

اسكلت خاص اجرا شده، از ديگر ويژگي‌هاي اين ساختمان شمرده مي‌شود كه به صورت پيچ و مهره بوده و با دقت بسيار بالا و تلرانس 2 ميليمتر ساخته و اجرا شده است. اين اسكلت توسط يك شركت تخصصي ساخت قطعات صنعتي ساخته شده و تمام اتصالات آن بدون هيچ خطايي نصب گرديده است. با توجه به اينكه سازه فوق در معرض هواي بيروني قرار دارد، پس از رنگ آميزي سازه، لايه نهايي آن با رنگ ضد uvپوشيده شده است.

مهندس خردنيا مديركل عمران و توسعه پارك فناوري پرديس با توضيح اين مطالب، در مورد سالن‌هاي كنفرانس واقع در برج فناوي به طراحي زيبا و استفاده از به‌روز ترين سيستم‌هاي صوتي و تصويري در آنها اشاره نمودند و از آماده بودن سالن‌هاي مورد اشاره براي بهره برداري در برگراري جلسات خبر دادند.  • بازدیدکنندگان: 1921
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ