اخبار
13 تیر 1395

طی موافقنامه سه جانبه فیمابین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات، و صنایع ارتباطی آوا عضو پارک فناوری پردیس، پروژه بومی سازی، طراحی و ساخت تجهیزات لایه هسته IMS پیشرفته‌ترین معماری شبکه‌های مخابراتی جهان کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، پروژه کلان ملی «بومی سازی و طراحی و ساخت تجهیزات لایه هسته IMS » در پنجم اسفند ماه 1394 از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صنایع ارتباطی آوا ابلاغ شد و نظارت بر این پروژه برعهده وزارت ارتباطات است.

IMSپیشرفته ترین معماری شبکه‌های مخابراتی در جهان می باشد که برای پوشش دادن ظرفیت‌های بسیار بالا (میلیون‌ها شماره) طراحی گردیده و ضمن انعطاف پذیری بسیار بالا این امکان را فراهم می‌کند که محدوده وسیعی از خدمات نوین ارز ش افزوده در اختیار مشترکین شبکه مخابراتی قرار گیرد.

همچنین بر اساس این معماری، همگرایی بین زیرساخت شبکه های موبایل و ثابت صورت می‌گیرد که صرفه جویی‌های هنگفتی را در زیرساخت مخابراتی به همراه خواهد داشت.

شایان ذکر است؛ که تعداد معدودی از کشورهای جهان دارای فناوری طراحی و ساخت تجهیزات لایه هستهIMS هستند که با اجرای این پروژه، ایران در زمره این کشورها قرار خواهد گرفت.

  • بازدیدکنندگان: 1447
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ