اخبار
16 اردیبهشت 1396
بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران با حضور پارک فناوری پردیس افتتاح شد؛

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران با حضور بیش از 1200شرکت توانمند داخلی و 800 شرکت خارجی با ارائه دستاوردها و توانمندی های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی از امروز شانزدهم اردیبهشت ماه آغاز به کار کرد و تا 20 اردیبهشت ماه ادامه دارد.
به گزارش خبرنگار اعزامی پارک فناوری پردیس، در این نمایشگاه که تجمیع شرکت های توانمند داخلی و خارجی در زمینه صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی است 7 شرکت فناور از شرکت های عضو پارک فناوری پردیس به همراه صندوق توسعه فناوری های نوین، مرکز فن بازار ملی ایران و امور شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در غرفه پارک فناوری پردیس حضور دارند.

افتتاحیه این نمایشگاه صبح امروز با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس و بیژن زنگنه وزیر نفت انجام شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم آغاز به کار این نمایشگاه گفت: در این دوره از دولت تلاش‌های سنجیده‌ای در صنعت نفت و گاز کشور صورت گرفته و بر خلاف مشکلات گذشته از منابع به درستی بهره گرفته شده است.
وی در رابطه با نقش نفت و گاز در اقتصاد کشور نیز اظهار کرد: نفت و گاز در کشور ما صنعت مادر است و هرگونه تحولی در این زمینه سایر صنایع را دستخوش تغییر می‌کند، بنابراین برای ما اولویت دارد و باید همه برای ظهور خروجی‌های مطلوب در این صنعت تلاش کنیم و از آن حمایت کنیم.
رئیس مجلس به اهمیت به کارگیری فناوری و نوآوری در این صنعت اشاره کرد و افزود: ازدیاد برداشت از میادین نفتی و مهم تر از آن به کار گیری فن آوری و نوآوری در کنار برداشت بهینه از میادین مشترک از جمله موضوعات پر اهمیت در بخش نفت کشور است.

همچنین زنگنه وزیر نفت، بازگشت به بازارهای بین المللی نفت در پسا برجام و توسعه میادین نفتی مشترک در این مدت را از دیگر دستاوردها خواند و افزود: برداشت از این میادین ٤ برابر شده به گونه ای که تولید نفت یک میلیون بشکه افزایش یافته و به تبع آن شاهد رشد صادرات و بازپس گرفتن بازارهای از دست رفته در دوران تحریم بوده ایم.
وزیر نفت از قراردادهای نفتی جدید به عنوان سکوی پرتاب برای سازندگان و پیمانکاران داخلی یاد کرد و گفت: در بخش بالادستی صنعت نفت باید میزان برداشت نفت و همچنین ضریب بازیافت نفت افزایش یابد به علاوه باید بخشی از تجهیزات صنعت نفت که فرسوده شده به صورت کامل بازسازی شود.

لازم به ذکر است اسامی شرکت های عضو پارک فناوری پردیس که در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی حضور دارند به شرح زیر است:
شرکت توربوسیل، شرکت فراسنجش افزار پردیس، شرکت دانش اندیش رانا، شرکت فناوری نوین مرصاد فاطر، شرکت طراحی و مهندسی گروک و شرکت مشاوران انرژی تهران.
  • بازدیدکنندگان: 1511
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 2 0

1 نظرات

پاسخ