اخبار
03 خرداد 1396
دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو؛

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو گفت: برگزاری نمایشگاه هایی همچون INOTEX می تواند تاثیر زیادی در شتابدهی سطح فناوری و نوآوری در کشور داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس؛ دکتر سعید سرکار، دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از ششمین نمایشگاه فناوری و نوآوری INOTEX2017 بازدید کرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تاثیر این نمایشگاه در تجاری سازی محصولات دانش بنیان گفت: ایران تازه وارد فضای فناوری و نواوری شده است؛ این نمایشگاه توانسته مجموعه ای از شرکت ها، زیر ساخت ها و اکوسیستمی برای فناوری و نوآوری را به همراه داشته باشد که تاثیرات خوبی در شتاب دادن فناوری و نوآوری در کشور خواهد گذاشت.

سرکار تاکید کرد: لازم است که یک فضایی برای کنار هم قرار گرفتن صاحبان ایده و فناوری، صاحبان سرمایه، صنعت، VC، شتابدهنده ها وجود داشته باشد؛ البته که مخاطبان بیرونی و علاقه مندان به این بخش هم می تواند از این محفل دیدن کنند و با فناوری ها و نوآوری های کشور آشنا شوند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین دانشجویان و فارغ التحصیلان می توانند از این نمایشگاه ها بازدید کنند تا با این اکوسیستم آشنا شوند؛ بدین واسطه تغییر نگرشی در آنها اتفاق می افتد و متوجه خواهند شد که دانشگاه تنها درس خواندن، پاس کردن دروس، ارائه مقاله و ... نیست.

سرکار افزود: اکنون ظرفیت استخدامی در کشور وجود ندارد و باید این مجموعه ها وجود داشته باشند تا دانشجویان و فارغ التحصیلان بتوانند خود را در این مسیر قرار دهند. در واقع این اکوسیستم می تواند تغییر نگرش را در آنها ایجاد کند.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو در پاسخ به این سوال که تفاوت اساسی نمایشگاه INOTEX با دوره های گذشته حضور ایرانیان مقیم خارج است و این موضوع چقدر می تواند در تجاری سازی محصولات تاثیر گذار باشد گفت: این افراد دیگر مقیم کشور خودشان بوده و در ایران مشغول انجام پروژه هایشان هستند. به گفته سرکار، حضور آنها در کشور پیامی برای ایرانیان مقیم خارج کشور دارد و آن هم حمایت ایران از ایده های ایرانیان مقیم خارج است.

وی ادامه داد: این افراد به ایرانیان مقیم خارج می رسانند که به محض ورود به ایران دیده خواهید شد، و این نشان می دهد که در ایران طرحی وجود دارد که به محض ورود آنها دانش فنی و تخصصشان به کار گرفته می شود.

وی عنوان کرد: آنها هم می توانند در شرکت های دانش بنیان معتبر در بخش تحقیق و توسعه به فعالیت بپردازند یا اگر ایده ای دارند با شرایطی که معاونت علمی و فناوری برای آنها فراهم کرده، ایده خود را تقویت کنند.
وی ادامه داد: همچنین آنها می توانند به شتابدهنده ها معرفی شوند تا در نهایت ایده شان به محصول و فناوری تبدیل شده و به بازار برسد.


  • بازدیدکنندگان: 985
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ