اخبار
04 اسفند 1393
دكتر محمد نصير؛ مشتاقانه خواستار انتقال تجربيات پارك فناور پرديس به كشور خود هستم

دكتر محمد نصير وزير پژوهش، فناوري و تحصيلات عاليه اندونزي، ظهر روز يكشنبه 3 اسفندماه 93 در حاشيه اجلاس وزاري علوم كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد(نم) در راس هياتي از مديران ارشد اين وزارتخانه و مسئولين سفارت اندونزي در تهران، ضمن بازديد از پارك بر لزوم انتقال تجربيات پارك فناوري پرديس به كشور متبوع خود تاكيد كردند.

به‌گزارش روابط عمومي پارك، در اين بازديد كه معاون وزير در علوم و فناوري، مدير بين الملل و شبكه فناوري و سفير اندونزي در تهران، دكتر محمد نصير را همراهي مي‌كردند، ايشان بعد از آشنايي با ساختار پارك فناوري پرديس، گفتند: «اندونزي در5سال آينده گسترش پارك فناوري اندونزي را درستور كار دارد و به همين دليل مشتاقانه خواستار انتقال تجربيات پارك فناور پرديس به كشور خود هستم.»

وزير پژوهش و فناوري اندونزي از تصميم خود براي تقويت روابط ومصمم بودن دراين مسير گفتند و افزودند: «ايران و اندونزي از ديرباز روابطي داشته‌اند اكنون زمان آن است كه اين روابط با جديت بيشتر به مرحله عمل برسد و اقدامات عملي‌تري دراين خصوص صورت پذيرد.»

در ادامه اين جلسه زمينه‌هاي تبادلات به ويژه در حوزه‌هايي از قبيل شبكه تبادل و انتقال فناوري گروه دي هشت (TTEN) و نيز جايزه علمي و فناوري مصطفي(ص)، مورد بررسي قرار گرفت و مذاكراتي در خصوص حوزه‌هاي مختلف فناوري و نيازمندي‌ها انجام گرفت.

شايان ذكر است اندونزی با جمعیت ۲۳۸ میلیون نفر، چهارمین کشور پرجمعیت دنیا است. اندونزی بزرگترین قدرت اقتصادی جنوب شرقی آسیا محسوب مي‌شود. طبق گفته سفير اين كشور در تهران، ایران در زمینه‌های زیرساخت ها به ویژه در زمینه زیرساخت های بخش انرژی، حمل و نقل، نانوتکنولوژی و آب، کشور توسعه یافته ای است و کشورش نیاز به تجربیات و مهارت های ایران در بخش های علمي و فناوري دارد.

بر نیاز کشورش به تجربیات علمی و فن آوری ایران تاکید کرد.


كانال رسمي ما را در آپارات دنبال كنيد


  • بازدیدکنندگان: 1559
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ