اخبار
22 شهریور 1396
مدیر کل عمران و توسعه پارک فناوری پردیس خبر داد؛

با توجه به موضوع مهم تامین برق شرکت‌های دانش بنیان، پروژه خط و پست 63 کیلو ولت اجرا شده و تا پایان آذرماه سال جاری به اتمام می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس حمید خردنیا، مدیر کل عمران و توسعه پارک فناوری با اعلام این خبر افزود: پس از انعقاد موافقت‌نامه فیمابین پارک فناوری پردیس و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با موضوع تامین برق، این مجموعه بلافاصله اقدام به عقد قرارداد با مشاور جهت انجام مطالعات امکان‌سنجی، طراحی و تهیه نقشه‌ها و اسناد مناقصه نمود که پس از برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی پروژه از ابتدای بهار 96 با هزینه ای بالغ بر 110 میلیارد ریال آغاز شده و پیش‌بینی می شود تا اواخر آذر به اتمام برسد.

خردنیا در خصوص بخش های مختلف این پروژه اظهار داشت: پروژه مذکور دارای سه بخش کلی شامل:
1-احداث دو فیدر در پست 400 پردیس
2- خط انتقال دو مداره هوایی با دکل تلسکوپی 63 کیلوولت به طول 4 کیلومتر
3-تهیه و نصب پست 63 کیلوولت در پارک فناوری پردیس است.

وی در مورد پیشرفت کنونی پروژه افزود: در حال حاضر درصد پیشرفت واقعی پروژه 65 درصد بوده و 70% از دکل های تلسکوپی خط انتقال نصب شده اند و عملیات اجرایی فیدر و پیگیری های لازم در خصوص خرید پست سیار 63 کیلوولت در حال انجام است.

مدیر کل عمران و توسعه پارک فناوری همچنین به میزان اهمیت و پیچیدگی این پروژه اشاره کرد و گفت:این پروژه به لحاظ عبور دکل های تلسکوپی از محیط شهری دارای پیچیدگی خاصی است که این موضوع نیازمند بازطراحی مسیر عبور، رفع معارضین و اخذ تاییدیه های لازم از ارگان ذیربط بوده است . در این راستا تلاش شده با وجود همه مشکلات و موانع پیش رو و با توجه به اهمیت موضوع پروژه در زمان مقرر به اتمام برسد.
  • بازدیدکنندگان: 908
  • (رتبه بندی جاری 4.5/5 ستاره ها) مجموع آرا: 2
  • 2 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ