اخبار
30 مهر 1396
تامین نیازهای فناورانه پالايشگاه شهيد هاشمي نژاد توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور؛

تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در پارک فناوری پردیس در صنعت گاز، برای رفع نیاز‌های فناورانه پالایشگاه شهید هاشمی‌نژاد طی نشستی مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس؛ شرکت ملی گاز ایران و پارک فناوری پردیس راستای رفع نیاز های فنی، فناوری و حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان در حوزه صنعت گاز؛ نشستي به منظور استفاده از ظرفيت و توانمندي این شركت‌هاي دانش‌بنيان و فناور در پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد برگزار کردند.


در این نشست که با حضور مدیر عامل و جمعی از مهندسین و کارشناسان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد و پارک فناوری پردیس، ضمن ارائه گزارشی از سابقه همكاري مرکز تجاری‌سازی پارک فناوری پردیس با سایر شرکت های دولتی و مدل های همکاری با آنها، ظرفيت، امكانات و پتانسیل دو مجموعه براي تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی و استفاده از طرح‌هاي دانش‌بنيان در پالایشگاه شهید هاشمی نژاد مورد ارزيابي قرار گرفت.


در ادامه علیرضا عسگری رئیس مرکز تجاری‌سازی پارک فناوری پردیس ظرفیت‌های پارک را در خصوص پذیرش ریسک اجرای طرح‌های فناورانه و ارائه ضمانت‌های مورد نیاز شركت‌ها و نهادهاي دولتي براي اجراي طرح‌هاي دانش‌بنيان و فناور يادآور شد.


در این نشست مدیران و کارشناسان پالایشگاه شهید هاشمی نژاد ضمن استقبال از همکاری با پارک فناوری پردیس، دغدغه‌های خود را نسبت به استفاده از محصولات دانش‌بنیان و فناور در سیستم پالایشگاهی، از جمله عدم وجود مرجع معتبر مورد تایید جهت ارائه تاییدیه به اقلام و تجهیزات دانش‌بنیان و عدم وجود استانداردهای مدون داخلی برای اکثر تجهیزات و قطعات مورد استفاده را بیان کردند و مُقرر گردید این موارد توسط کارشناسان پارک فناوری پردیس مورد بررسی قرار گیرد.


همچنین برخي از نيازهاي فناورانه پالايشگاه در حوزه‌هاي مختلف فناوري از جمله ابزار دقیق و مکانیک مورد شناسايي قرار گرفتند و همچنين طرح تدوين دانش‌فني، طراحي و ساخت استاتورهاي توربين وستينگهاوس پالايشگاه مورد بررسي قرار گرفت.


در پايان نیز مقرر گردید تعریف همکاری مشترک در زمینه تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی و همچنين تامین نیازهای فناورانه این پالایشگاه توسط ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور صورت پذيرد.


  • بازدیدکنندگان: 812
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ