اخبار
05 مرداد 1395

استاندار البرز با تأکید بر لزوم رشد بنگاه های دانش بنیان گفت: بخشی از مسیر توسعه اقتصادی با تجاری سازی علوم و بهره مندی از ظرفیت بخش خصوصی محقق خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی روابط عمومی پارک فناوری پردیس،«سیدحمیدطهائی» در بازدید از پارک فناوری پردیس گفت: با توجه به اینکه البرز یکی از قطب های علم و فناوری در کشور بشمار می رود،توسعه مراکز علمی تحت پوشش این پارک در استان برای رسیدن به توسعه پایدار یکی از برنامه های اصلی در رشد اقتصادی بشمار می رود.

وی بازدید علمی مدیران از پارک فناوری پردیس را محور قرار داد و افزود: بروز رسانی آخرین تحولات فناورانه در بخش های فن بازار، بایو، نانو،حلقه های تجاری سازی، توسعه کسب و کار در این بازدید از نزدیک رصد شد.

استاندار البرز ضمن اشاره به مذاکرات بین روسای این پارک و مسئولان استان البرز از اظهار تمایل در تداوم ارتباطات علمی و تحقیقاتی خبر داد و تأکید کرد: تبادل تجارب استانهای تهران و البرز اصلی ترین رویکرد ما بشمار می رود و در آینده نزدیک نیز همکاری های مشترکی بین دو پارک فناوری پردیس و پارک علم و فناوری استان البرز آغاز خواهد شد.

طهائی با بیان اینکه ایده های فراوانی برای تجاری سازی وجود دارد، گفت: بخشی از فضای کارآفرینی با جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی بر روی طرح های فناورانه ایجاد می شود که به دنبال تحقق آن هستیم.

استاندار البرز در ادامه با حضور در مرکز رشد فناوری نخبگان و مجتمع تجاری سازی و فن بازار فن بازار پارک فناوری پردیس، تولیدات علمی، دارویی و تحقیقاتی را مورد بازدید کرد.

شایان ذکر است شرکت‌های بزرگی که در حال حاضر نیروی کار کافی و چند محصول دارند، می‌توانند کل فرآیند شرکت را به این پارک منتقل کنند و از خدمات و حمایت‌های پارک استفاده کنند. شرکت‌های دانش‌بنیان در این فضای کاری به دور از دغدغه‌های مالی به فعالیت‌های پژوهشی می‌پردازند چرا که در فضای پارک همه امکانات رفاهی یک شهر مدرن فراهم شده است. هدف پارک فناوری پردیس، توانمندسازی و نوآوری شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های تخصصی است.حضور شرکت‌های توسعه تجهیزات پزشکی، زیست‌فناوری،فناوری اطلاعات، تجارت الکترونیک و بانکداری الکترونیک نیز در این شهر پژوهشی چشمگیر است.


  • بازدیدکنندگان: 1355
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ