اخبار
08 تیر 1394
با توجه به لزوم حمايت از دانش فني و توليد داخلي براي نيل به اقتصاد مقاومتي و افزايش اشتغال و درآمد پايدار براي كارآفرينان كشور صورت پذيرفت

با توجه به لزوم حمايت از دانش فني و توليد داخلي براي نيل به اقتصاد مقاومتي و افزايش اشتغال و درآمد پايدار براي كارآفرينان كشور و در راستاي رهنمودهاي مقام معظم رهبري درخصوص حمايت از اقتصاد ملي و عدم خريد كالاهاي خارجي كه داراي مشابه داخلي هستند، دستورالعمل خريد كالاهاي توليد داخل، توسط پارك فناوري پرديس، تدوين و براي اجرا به موسسات وابسته و واحدهاي ستادي پارك ابلاغ شد.

به‌گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، از زمان ابلاغ اين دستورالعمل كليه اقدامات مربوط به خريد كالا و خدمات اعم از خريد كالاهاي مصرفي، تجهيزاتي، بهداشتي، غذايي، ساختماني و مواردي از اين دست، طبق اولويت بندي توليدكنندگان داخلي، از سازندگان داخلي خواهد بود.

مطابق بندهاي اين دستورالعمل، در فرآيندهاي مربوط به تامين كالا و خدمات در پارك فناوري پرديس، محصولاتي كه دانش فني و مواد اوليه آن‌ها داخلي بوده و با نام تجاري ايراني توسط شركت ايراني در كشور توليد مي‌شوند، در اولويت هستند. همچنين در صورتيكه كالاي با مشخصات فني مورد نياز داخلي وجود نداشته باشد، پارك مي‌تواند نسبت به سفارش و تضمين خريد از توليدكنندگان داخلي با رعايت تضمين فني لازم توسط توليدكننده داخلي اقدام نمايد.

در بند ديگري از اين دستورالعمل اشاره شده در صورتيكه امكان پيش‌بيني نيازهاي آتي پارك وجود دارد، پارك موظف است نسبت به شناسايي توليدكنندگان داخلي اقدام نموده و در صورت عدم وجود كالاي داخلي، نسبت به فراخوان عمومي براي سفارش ساخت به توليدكنندگان داخلي اقدام نمايد.

سند مورد اشاره علاوه بر حمايت از تامين نيازمندي‌هاي پارك فناوري پرديس از توليدات شركت‌هاي دانش‌بنيان كشور، اولويت كالاي توليد داخل را حتي در صورتي كه مشخصات فني كالاي داخلي پايين‌تر از كالاي خارجي بوده و اين موضوع تاثير خاصي در بهره‌برداري نهايي نداشته باشد، مورد توجه قرار مي‌دهد.

متن دستورالعمل از اينجا قابل دسترسي است.


  • بازدیدکنندگان: 1546
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ