اخبار
25 خرداد 1398
رئیس‌ مجلس در بازدید از پارک فناوری پردیس مطرح کرد:

رییس مجلس شورای اسلامی عصر امروز از پارک فناوری پردیس بازدید کرد و در نشستی صمیمی با مدیران و کارکنان شرکت های دانش بنیان گفت: تردید نکنید که نگاه ها به سمت این است که شرکت های دانش بنیان چه کاری می توانند انجام دهند، و ما به دنبال این هستیم که شما پیشنهادهایی دهید که دست اندازها را از جلوی روی شما برداریم.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و بندپی استاندار تهران، عصر امروز از پارک فناوری پردیس بازدید کرد.

در این بازدید رئیس مجلس و هیئت همراه ابتدا از نمایشگاه محصولات فناورانه بازدید کردند و سپس به سالن مرکز همایش‌های پارک فناوری پردیس رفته و با مدیران و کارمندان شرکت های دانش بنیان و استارت آپی دیدار کردند.

در ابتدای مراسم، صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس، در سخنان خود در سالن مرکز همایش‌های پارک فناوری پردیس،‌ ضمن خیر مقدم به رئیس مجلس شورای اسلامی، به بیان دغدغه‌های شرکت های دانش بنیان و مشکلات پیش روی پارک فناوری پردیس پرداخت.

بیان جریان‌سازی‌های پارک فناوری پردیس در جهت کمک به حرکت شرکت های دانش بنیان و ایجاد فضای نوآوری و کارآفرینی و‌ پیشنهاد تبدیل پارک به یک منطقه ویژه اقتصادی از جمله مواردی بود که صفاری نیا در سخنان خود بدان اشاره کرد.

ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری نیز اظهار داشت: چیزی که در اقتصاد دانش بنیان مهم است، وجود یک اکوسیستم است و در این میان پول حرف اول را نمی‌زند. آنچه اهمیت دارد، دسترسی به منابع مالیِ بخش خصوصی و فرهنگ سرمایه گذاریِ خطر پذیر است که در دستیابی به اقتصاد دانش بنیان اهمیت بسزایی دارد.

وی ادامه داد: اولین کارخانه نوآوری در آزادی توسط بخش خصوصی ایجاد شده است و ما در کارخانه آزادی انتظار داریم بیش از 3000 نفر حضور پیدا کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در سخنان خود با بیان اینکه تحریم ها یک مشکل برای کشور است اما فرصت های خوبی را هم فراهم می کند، گفت:‌ این تحریم ها کمک کرد تا وزارت خانه ها که تا پیش از این دست‌ودلبازانه به سمت خریدهای خارجی می رفتند، به سمت شرکت های دانش بنیان حرکت کنند.

لاریجانی افزود:‌ تردید نکنید که نگاه ها به سمت این است که شرکت های دانش بنیان چه کاری می توانند انجام دهند، و ما به دنبال این هستیم که شما پیشنهادهایی دهید که دست اندازها را از جلوی روی شما برداریم.

وی اظهار داشت:‌ استقبال می کنیم از اینکه تیمی از طرف آقای ستاری پیشنهاداتی ارائه دهند تا مواردی از قانون به نفع شرکت‌های دانش بنیان و پارک تصویب شود.

لاریجانی اظهار داشت: مجلس مشکلی ندارد تا منافعی که در مناطق ویژه است، مانند معافیت مالیاتی یا مسئله ارزش افزوده که یکی از شرکت ها به آن اشاره کرد، این موارد را در قانون تصویب کنیم تا پارک و شرکت‌های دانش بنیان از منافع مناطق ویژه اقتصادی بدون آنکه فرایند دشواری به آن متحمل شود،‌ استفاده کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به شرکت‌های دانش بنیان اضافه کرد:‌ مشکلاتی که در حوزه قانون است، ما دخالت می کنیم تا این موارد برای شما سهل شود. شما هم باید در آن بخش هایی که کشور نقص دارد حضور پیدا کنید. در این زمینه ها اولویت های کشور را در نظر بگیرید. به طور مثال در حوزه خودرو، این بخش برای ما اولویت دارد، گاهی با وجود تولید بالای 90 درصدی از کلیت قطعات یک خودرو، ‌به خاطر چند قطعه خاص، کار روی زمین می ماند.

وی در پایان سخنان اظهار گفت: ‌در حال حاضر که کشور در تحریم است، وزارتخانه‌ها و شرکت های دولتی خودشان می‌آیند به سمت شرکت های دانش بنیان. ‌آقای ستاری اگر کانال ها و پل‌ها را هماهنگ کند، ارتباط‌های خوبی به وجود می آید و این ارتباط‌‌ها اتفاقات خوشایندی را رقم می زند.

 

  • بازدیدکنندگان: 416
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ