اخبار
13 تیر 1396
در هشتمین نشست سراسري فن‌بازارهاي منطقه‌اي تشريح شد؛

هشتمين دوره از نشست های سراسري فن‌بازارهاي منطقه‌اي با رویکرد ارائه تجربیات و تبادل اطلاعات در استان فارس از 13تا 14تیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس در این نشست بازیگران اصلی توسعه بازار محصولات دانش بنیان، کارگزاران منطقه ای و تعدادی از مسئولین و نمایندگان نهادهای ذیربط حضور داشتند.

مهرداد امانی مدیر توسعه بازار و ابزارهای تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی، در جریان این نشست به معرفی خدمات و انواع تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی پرداخت و به صورت ویژه تسهیلات توسعه بازار و خدمات ضمانت نامه صندوق را برای حضار تشریح کرد.

وی با اشاره به نقش مهم فن بازارهای منطقه ای در حوزه توسعه بازار شرکت های دانش بنیان، به دستورالعمل های ضمانت نامه و توسعه بازار و لیزینگ صندوق نوآوری اشاره کرد و گفت: در حوزه لیزینگ صندوق تا 70درصد مبلغ فاکتور قرارداد محصولات سرمایه ای فروخته شده به شرکت های خریدار از محصولات شرکت های دانش بنیان را به صورت تسهیلات پرداخت می کند، در واقع ما به شرکت های خریدار این تسهیلات را با نرخ 9تا 11درصد پرداخت می کنیم تا از شرکت های دانش بنیان کالا بخرند.

امانی در تکمیل این سخن ادامه داد: اگر کالا صادراتی باشد نرخ تسهیلات ارائه شده 9درصد است، همچنین اگر کالا واسطه باشد به واسطه ها و عوامل توزیع و پخش با نرخ 16درصد تسهیلات می دهیم و اگر کالا در حال ساخت باشد با نرخ 11درصد تسهیلات داده می شود و در هر سه حالت بازگشت تسهیلات 3ساله است.

مدیر توسعه بازار و ابزارهای تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به صدور و ارائه ضمانت نامه ها به عنوان یکی دیگر از خدمات مهم این نهاد اشاره کرد و گفت: انواع ضمانت نامه ها برای شرکت های دانش بنیان را صادر یا تسهیل میکنیم. وی تصریح کرد: ضمانت اعتباری یا ضمانت تضمین فناوری ها توسط این مرکز صادر می شود و ضمانت های پیمان را هم از طریق بانک و صندوق های پژوهش فناوری برای شرکت های دانش بنیان صادر می کنیم. همچنین برای شرکت های نوپا تا سقف 45میلیون وام قرض الحسنه ، برای پوشش ودیعه های ضمانت نامه هایشان پرداخت می کنیم.

این مسئول در ادامه صحبت هایش به کارگزاران فن بازارهای منطقه ای پیشنهاد همکاری بیشتر با صندوق نوآوری و شکوفایی را داده و گفت: کارگزاران با توجه به شناختی که از بازار دارند می توانند کارگزار رسمی صندوق نوآوری و شکوفایی شوند و به عنوان کارگزار ارزیاب یا کارگزار نظارت با ما همکاری داشته باشند که در این صورت تعامل بیشتری با فن بازارهای منطقه ای و شرکت های دانش بنیان هم برقرار می شود.

وی در آخر به شرکت های دانش بنیان هم پیشنهاد داد که: شرکت های دانش بنیان می توانند قرادادهای مشاوره بازاریابی با کارگزارهای منطقه ای فن بازار عقد کنند تا این کارگزاران در بازاریابی و فروش محصولاتشان به آن ها کمک کنند و شرکت های دانش بنیان در بازار پیچیده و بزرگ خود سردرگم نشوند.
  • بازدیدکنندگان: 998
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ