اخبار
15 آذر 1394
رييس پارک فناوری پردیس خبر داد؛

رييس پارک فناوری پردیس از تشکیل ۹ فن بازار جدید در استان های کشور تا سه سال آینده خبر داد.

مهدی صفاری نیا با بیان اینکه دانش، فناوری و نوآوری، بزرگترين ثروت كشورها محسوب می‌شوند، گفت: فرآيند توسعه اقتصادی دانش محور نيازمند زيرساخت‌هايی برای تجاری‌سازی يافته‌های پژوهشی و تسهيل مبادلات و انتقال صحيح فناوری است.

وی ادامه داد: يكی از ابزارهايی كه برای تسهيل فعاليت‌های توسعه فناوری، شفاف‌سازی و تقويت بازار فناوری در دنيا مورد استفاده قرار می‌گيرد، فن‌بازارها هستند تا بدین واسطه به ايجاد يا فعال‌تر شدن بخش‌های مختلف درگير با مقوله تجاری‌سازی، مبادله و توسعه فناوری كمک كنند.

ريیس پارک فناوری پردیس افزود: وظیفه فن‌بازارها، گردآوری و مديريت اطلاعات مرتبط با دستاوردها ونيازهای فناوری منطقه، با هدف تعريف همكاری از طريق اشتراک اين اطلاعات در سطح منطقه و با ساير مناطق كشور است. فن بازار محلی برای مبادلات تکنولوژی است که نقش واسطه‌ای برای رساندن اطلاعات تکنولوژی به «عرضه‌کنندگان»، «متقاضیان»، «کارآفرینان» و «سرمایه‌گذاران» دارد.

صفاری نیا خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۲فن بازار ملی با همکاری پارک های علم و فناوری، جهاددانشگاهی و شهرک های فناوری که زیر مجموعه وزارت صنایع هستند در استان های کشور ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۹ تقاضا برای ایجاد فن بازار در استان های وجود دارد، اظهار داشت: ما تلاش داریم تا سه سال آینده در تمام استان های کشور، یک شعبه فن بازار ایجاد کنیم.

صفاری‌نیا با بیان اینکه در فن بازار ارائه مشاوره در خصوص مراحل انتقال تکنولوژی نیز انجام می گیرد، عنوان کرد: ما از طریق شبکه فن بازار می توانیم بانک اطلاعات فناوری کشور را نیز تکمیل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برخی دانشگاها و صنایع خاص هم می توانند یک فن بازار تخصصی داشته باشند، گفت: در حال حاضر بانک اطلاعات فن بازار کشور در حال تکمیل است تا بر این اساس زمینه داد و ستد فناوری در داخل و خارج تسهیل شود.

به گفته وی، عملیات ارائه خط اعتباری بانک صندوق نوآوری و شکوفایی برای لیزینگ محصولات شرکت های دانش بنیان، اعطای تسهیلات به همه خریداران محصولات شرکت های دانش بنیان با نرخ پایین از طریق فن بازار انجام می گیرد.

  • بازدیدکنندگان: 1377
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ