اخبار
09 آبان 1396

فستیوال نوآوری های صنعت تجهیزات ورزشی و توان بخشی با همت و تولی گری مرکز فن بازار ملی ایران و همکاری پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در محل اتاق بازرگانی ایران با ارائه 8 اختراع در صنعت تجهیزات ورزشی و توان بخشی به سرمایه گذاران و فعالان بازار در این حوزه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، در این فستیوال بیش از 100نفر پژوهشگر، سرمایه گذار و صنعتگر فعال در صنایع تجهیزات ورزشی و توان بخشی حضور داشتند و در پایان این فستیوال مذاکراتی خوبی جهت سرمایه پذیری و سرمایه گذاری صورت گرفت.

اکبر قنبرپور رئیس مرکز فن بازار ملی ایران در خصوص هدف برگزاری این فستیوال ها در شروع برنامه توضیح داد: یکی از مهمترین مشکلاتو موانع در تجاری سازیطرح هاو نوآوری ها در کشور نبود بستر مناسب تعامل میان صاحبان طرح و نوآوری با صاحبان سرمایه و صنعتگران است.

وی تصریح کرد: در این راستا بازاری با عنوانبازار داراییفکری (بورس ایده) به عنوان یکی از بازارهای رسمی و قانونی در شرکت فرابورس ایران ایجاد شد، بازاری که در ابتدا برای همه و حتی خود ما هم موفقیت اش شبیه یک رویا بود.

قنبرپور ادامه داد: برای توسعه و ترویج تبادلات در بازار دارایی فکری وایجاد زمینهتعامل هر چه بیشتر بین صاحبان نوآوری و فناوری باسرمایه گذارانو صنعتگران در حوزه های تخصصی رویدادهایی با عنوان فستیوال بازار دارایی فکری برگزار می شود که این رویداد در واقع دهمین دوره از فستیوال های تخصصی این مرکز است.

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران متذکر شد: این فستیوال ها با رویکرد شناسایی نوآوری ها و اختراعات کشور در یک حوزه صنعتی و ارائه آن به صنعتگران و سرمایه گذاران آن رشته تخصصی برگزار می شود که در جریان این رویدادها، نوآوری های منتخب هر یک طی زمان هشت دقیقه ای به مخاطبان حاضر (سرمایه گذاران و صنعتگران حوزه تخصصی فستیوال) ارائه می شوند.

وی در خصوص فستیوال تجهیزات ورزشی و توانبخشی گفت: صنعت تجهیزات ورزشی و توانبخشی صنعت بزرگی در کشور است که سالانه گردش های میلیاردی دارد به علاوه بخش زیادی از این گردش مالی واردات این تجهیزات است، از این رو امید داریم یک جریان علمی، ورزشی و اقتصادی با وجود این فستیوال شکل بگیرد.

رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران از ثبت ۲۵۰ اختراع مورد تایید و آماده جذب در تابلوی بازار دارایی‌های فکری فرابورس خبر داد و گفت: در حال حاضر بازار دارایی فکری که در فرابورس راه‌اندازی شده، بستری امن برای عرضه داشته‌های مخترعین به بازار و صنعت‌گران است که تا به امروز ۲۵۰ اختراع مورد تایید و آماده جذب سرمایه‌ در تابلوی این بازار نمایش داده شده است.

وی با اشاره به برگزاری فستیوال نوآوری‌های صنعت تجهیزات ورزشی و توانبخشی، گفت: در این ۱۰ فستیوال ۸۰ اختراع عرضه شده که از این تعداد ۱۸ مورد به ارزش ۱۵ میلیارد تومان معامله شده است. امروز نیز ۲ قرارداد دیگر خواهیم داشت که تعداد معاملات را به ۲۰ مورد خواهد رساند.

قنبرپور با بیان اینکه با همکاری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از خرید و سرمایه‌گذاری روی این اختراعات حمایت می‌کنیم، افزود: بر طبق توافق صورت گرفته با معاونت علمی از قرارداد بیست و یکم که در جریان این فستیوال ها منعقد شود تا ۴۰ درصد ارزش معامله را به سرمایه‌گذار تسهیلات اعطا میشود.

قابل ذکر است 8ارائه حضوری در این فستیوال شامل «ربات پرتابگر تمام اتوماتیک شاتل های بدمینتون»، «دستگاه رباتیک توانبخشی لوکوایران برای اندام تحتانی»، «دستگاه بدنسازی ایزوکنتیک»، «صندلی هشدار و حفظ راستایستون مهره هابا امکان انجام ماساژ و انواع حرکات ورزشی»، «آبیمن»، «طراحی قلم هوشمند تشخیص اختلالات اسکلتی عضلانی بدنی با استفاده از امواج مادون قرمز»، «آسانرو وسیله ای جهت راه رفتن معلولین» و «دوچرخه تردمیلی صبا» بود و همچنین 170مورد طرح های نوآوری ارسالی به دبیرخانه فستیوال در قالب کتابچه تخصصی به حضار اعلام گردید.

علاوه بر این در حاشیه فستیوال نوآوری های صنعت ورزشی دو قرارداد «رنگ پودری الکترواستاتیک ضدخوردگی نانو ساختار» با ارزش ۱۲ میلیارد ریال و «ربات واترجت با هد ترکیبی سندبلاست» به ارزش ۱۰ میلیارد ریال مربوط به فستیوال قبل منعقد شد.

  • بازدیدکنندگان: 776
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ