اخبار
14 شهریور 1396
جشنواره‌ای برای معرفی شرکت‌ های برتر دانش بنیان عضو؛

برترین شرکت‌های دانش‌بنیان تولید کننده محصولات بر پایه دانش در پانزدهمین اجلاس سالانه و جشنواره برترین‌ های پارک فناوری پردیس با حضور وزیر امور خارجه کشور، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس پارک فناوری پردیس معرفی و تقدیر شدند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، شرکت‌های نارین ایده پاسارگاد، تجارت الکترونیک ارتباط فردا، سنابرق توان، دانش اندیش رانا، فراطیف پویا و ایده کاوان پردیس؛ به عنوان شش شرکت‌ برتر این جشنواره معرفی شدند. همچنین از دکتر رضایی به عنوان برترین متخصص از شرکت گصن پارس و دکتر اصغری معاون وزیرو رییس سازمان غذا و دارو به عنوان سازمان برتر همکار پارک تقدیر به عمل آمد.

امین‌رضا خالقیان مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل پارک فناوری پردیس در خصوص این جشنواره و مراحل آن گفت: در جشنواره برترین‌های پارک شاهد به ثمر نشستن تلاش چند ماهه همکاران در مجموعه امور شرکت‌های دانش‌بنیان پارک هستیم، فرآیندی که با دریافت اطلاعات از شرکت‌ها، پایش و در نهایت ارزیابی آنها انجام شده است.

وی تصریح کرد: 96 درصد شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس در این فرآیند حضور داشتند و نهایتاً در6 حوزه شرکت‌های برتر پارک انتخاب شدند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل پارک فناوری پردیس به بخش اول یعنی «همکاری‌های فناورانه در عرصه بین‌الملل» اشاره کرد و گفت: در این بخش که شامل صادرات شرکت‌ها بود فاکتورهایی چون حجم ارزی صادرات، تنوع کشورهایی که شرکت‌ها به آن‌ها صادرات انجام داده‌اند و تنوع محصولات و قرادادهای همکاری با شرکت‌های خارجی مد نظر بوده است که جایزه این بخش به شرکت نارین ایده پاسارگاد به مدیرعاملی کیوان جعفری ، تعلق می‌گیرد.

خالقیان در ادامه به بخش «توسعه اقتصادی و سازمانی» اشاره کرد و گفت: در این بخش هم به افزایش نیروی متخصص شرکت‌ها در طی یک سال گذشته، افزایش درآمدها، افزایش میزان سود شرکت و نوآوری‌هایی که شرکت‌ها در عرصه سازمانی داشته‌اند توجه شده و شرکت تجارت الکترونیک ارتباط فردا با مدیر عاملی سید حامد قنادپور برگزیده این بخش است.

در بخش «همکاری با مراکز پژوهشی و فناوری» به تحقق شعار «پلی بین دانشگاه و صنعت» توجه ویژه‌ای شده که خالقیان در این خصوص گفت: همکاری شرکت‌ها با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در این بخش مورد بررسی قرار گرفته و میزان فعالیت و انجام پروژه‌های مشترک با دانشگاه و مراکز پژوهشی در نظر گرفته شده است و شرکت سنابرق توان به مدیر عاملی امین مراد حاصل در این بخش برگزیده شد.

«هم افزایی داخلی در پارک» یکی دیگر از بخش‌های این جشنواره بود که خالقیان در توضیح آن متذکر شد: این عنوان برای شرکتی که بیشترین قرارداد مشترک و هم‌افزایی را با شرکت‌های درون پارک داشته در نظر گرفته شده است و شرکت دانش‌اندیش‌ رانا با مدیرعاملی آقای محمد جواد کریمی به عنوان برگزیده این بخش معرفی می‌شود.

در ادامه از شرکت های نوپا و استارت‌آپی که در مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس فعالیت می‌کنند هم تقدیر و تشکر به عمل آمد که خالقیان در این خصوص گفت: هر سال یک شرکت را به عنوان شرکت برتر از مجموعه مرکز رشد فناوری نخبگان انتخاب می‌کردیم اما به دلیل موفقیت‌ها و دستارودهای که امسال شرکت‌های نوپا در مرکز رشد فناوری پارک داشته‌اند تصمیم گرفته شد تا دو شرکت فراطیف پویا با مدیرعاملی مهدی توحیدیان و شرکت ایده کاوان صنعت پردیس با مدیرعاملی ابوالفضل حسنی به عنوان شرکت‌های برتر این مرکز معرفی شوند.

همچنین امیرحسین رضایی از شرکت گصن پارس به عنوان متخصص برتر، به عنوان فردی که بیشترین فعالیت و خلاقیت را در شرکت خود داشته، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

خالقیان در بخش آخر این جشنواره اعلام کرد: در سال 95 اولین شرکتی که توانست با سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی و با سهام‌داری بیش از 50 درصدی طرف خارجی احداث شود در پارک فناوری پردیس مستقر شد همچنین یک قرارداد سرمایه‌گذاری مشترک با یک شرکت فرانسوی با شرکت ایرانی مستقر در پارک فناوری پردیس منعقد شد از این رو امید داریم تا در سال‌های آتی بتوانیم یک عنوان «برترین شرکت خارجی مستقر در پارک» را هم به بخش‌های دیگر این جشنواره بیافزایم.

فیلم

  • بازدیدکنندگان: 1295
  • (رتبه بندی جاری 4.7/5 ستاره ها) مجموع آرا: 3
  • 2 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ