اخبار
09 آبان 1396
شروع تولید و خودکفایی اقتصادی در زمینه تجهیزات ورزشی کشور؛

دهمین دوره از فستیوال‌های نوآوری مرکز فن‌بازار ملی ایران در حوزه تجهیزات ورزشی و توان‌بخشی، با همکاری پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی به اجرا درآمد. این رویداد با هدف ارائه ایده‌های کارآمد در این صنعت در اتاق بازرگانی تهران با حضور فناوران، سرمایه گذاران و تولیدکنندگان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، دکتر قراخانلو، رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در این رویداد دقایقی به ارائه گزارش از وضعیت این صنعت در جهان پرداخت.


وی گفت: صنعت تجهیزات ورزشی صنعتی زیرساختی مهمی است و در دنیا سهم بزرگی از گردش مالی کشورها را به خود اختصاص می‌دهد به طور مثال در آمریکا این صنعت نهمین صنعت بزرگ و پول‌ساز به شمار می‌آید و این نشان دهنده بزرگ بودن بازار این صنعت است و تمام ایده‌های ارائه شده در این رویداد قابلیت تولید و تجاری‌سازی بالایی در کشور دارند.


وی تصریح کرد: توجه به این صنعت به این دلیل مهم است که هم ورزش و تفریح محسوب می‌شود و هم از یک سو بحث سلامتی جوامع را مورد تاثیر قرار می‌دهد از این رو این فستیوال با هدف ارائه دستاوردها و ایده‌ها در زمینه ورزشی و توان بخشی برپا شده است تا گامی در راستای محقق کردن سیاست‌های دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی، اشتغال‌زایی و خودکفایی علمی و اقتصادی برداریم.


قراخانلو پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی را رابط بین صنعتگران و سرمایه‌گذاران با مخترعین دانست و هدف اصلی را هم متصل کردن مخترعین و ایده‌هایی است که نیاز امروز کشور هستند.


وی در ادامه خاطر نشان کرد: تمام ایده‌های ارائه شده در این رویداد قابلیت تولید و تجاری‌سازی بالایی در کشور دارند و سرمایه‌گذاری روی آن‌ها با ریسک پایین و بازار گسترده‌ای همراه است و همچنین تمام این محصولات اغلب با قیمت‌های بالاتر در ایران در حال وارد شدن هستند و مصرف عام دارند که نشان دهنده بزرگی بازار مصرف است و امیدواریم این رویداد کلیدی باشد برای شروع تولید و خودکفایی اقتصادی در زمینه تجهیزات ورزشی کشور.

  • بازدیدکنندگان: 828
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ