اخبار
29 اردیبهشت 1394
19 تا 22 خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود

دومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری(INOTEX2015) با حضور شركت‌هاي فناور و دانش‌بنيان، سازمان‌ها و مراکز علمی و پژوهشي داخلی و خارجی از 19 تا 22 خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری؛ در این نمایشگاه بیش از 150 شرکت داخلی و خارجی، آخرین دستاوردهای فناوری و نوآوری خود را درحوزه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، نفت، گاز و پتروشیمی، اتوماسیون صنعتی و سیستم‌های هوشمند، زیست فناوری، نانو فناوری، انرژی های نو، هوافضا و تجهیزات پزشکی در معرض دید علاقمندان قرار خواهند داد.

تاكنون حضور شركت‌هايي از كشورهاي روسیه، هند، کره‌جنوبی، بلژیک، فرانسه، آلمان، انگلستان، ايتاليا، يونان، روماني، آذربايجان، پاكستان و چین در اين دوره از نمايشگاه نهايي شده است.

نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری (INOTEX) بارويكرد بسترسازي برايتعريفهمكاري‌هاي فناورانهبين‌المللي و تسهيل تبادل توانمندي‌هاي فناورانه كشورهاي مختلفدنيا (انتقال فناوریهای بروز دنیا) از سوی پارک فناوري پرديس و با حمايت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوری، صندوق نوآوري و شكوفايي و مركز همكاري‌هاي فناوري و نوآوري رياست جمهوري برگزار می‌شود.

بسترسازی برای تبادلات فناوری میان شرکت‌های فناور ایرانی و خارجی‌،تبديل شدن به بزرگترين رويداد تبادل فناوري منطقه، توسعه فناوري با استفاده از ظرفيت‌هاي بين‌المللی، شكل‌گيري تجارت و تعاملات اقتصادي حول محور فناوري، تبادل تجارب شركت‌هاي موفق در تجاري‌سازي و توسعه فناوري، تقویت مناسبات بين‌المللی و افزایش ظرفیت سیاسی با استفاده از فناوری وکمک به شکل‌گیری و گسترش اتحاد منطقه‌ای با استفاده از ظرفیت فناوری برخی از اهداف كلان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری است.

در نمایشگاه سال گذشته 18 تفاهم نامهتبادلفناوريبینشركت هايايرانيوکشورهایشرکت کننده در نمایشگاه بهارزش تقريبی 6میلیوندلار منعقد شد و بر اساس قراردادهاي انتقال فناوري نهايي شده 6 شركت نيز از تسهيلات قرض‌الحسنه معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري كه به اين موضوع اختصاص يافته بود بهره‌مند شدند.

شايان ذكر است اين نمايشگاه در سال های 2012 و 2013 در سالن حجاب تهران برگزار گرديد كه با توجه به استقبال شركتهاي فناور، INOTEX در تقويم نمایشگاه‌های بین‌المللی قرار گرفت و در سال 2014 با حضور شركتهاي داخلي و خارجي در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

علاقمندان می‌تواند برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص برگزاری این نمایشگاه به پایگاه اینترنتی www.inotex.com مراجعه فرمایند.


  • بازدیدکنندگان: 1409
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ