اخبار

اوگور شاهین، برگزیده جایزه مصطفی(ص) 2019 با اشاره به تحقیقات گروه خود در حوزه جدید درمان سرطان گفت: توجه و اعطای جایزه مصطفی(ص) به تحقیقات ما باعث می‌شود دانشمندان و محققان جوان ترغیب شوند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع­ رسانی جایزه مصطفی(ص)، تالار وحدت صبح امروز (دوشنبه/ ۲۰ آبان) میزبان سومین آیین اعطای جایزه مصطفی(ص) به پنج برگزیده جهان اسلام بود.
این مراسم با حضور علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس شورای سیاست­گذاری جایزه مصطفی(ص) و علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جوایز پنج برگزیده این دوره اهدا شد.
اوگور شاهین (Ugur Shahin) برگزیده سومین دوره جایزه مصطفی(ص) از کشور ترکیه و ساکن آلمان، در آیین دریافت جایزه خود در تالار وحدت اظهار داشت: از اینکه به عنوان یکی از برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) انتخاب شده ام، واقعا خوشحال هستم.
وی که برای تحقیقات خود در زمینه درمان سرطان برگزیده این جایزه شده است، ادامه داد: پیام انتخاب شدن به عنوان برگزیده در این جایزه ارزشمند، واقعا موجب خوشحالی و شگفت‌زدگی من شد.
استاد دانشگاه ماینتس آلمان اظهار داشت: یکی از برتری­ های این جایزه ضمن ارزش ­دادن به دانشمندان و نوآوران، شناخت و اهمیت­ دادن به حوزه تحقیقاتی بنده به عنوان حوزه‌ای جدید و درمان سرطان به وسیله ایمنی‌درمانی است. بسیاری از دانشمندان معتقدند، آینده درمان سرطان با این روش میسر است؛ زیرا بیماریِ هر بیمار مبتلا به سرطان، مختص خود است و برای درمان او نیاز به دارویی خاص هست که بر اساس اطلاعات ژنتیکی وی تولید می شود.
شاهین افزود: تحقیقات ما به معنای گردآوردن همه دانش موجود در کره زمین برای نجات­­ دادن زندگی یک بیمار سرطانی است؛ این عقیده که نجات دادن زندگی یک انسان به معنای نجات زندگی همه بشریت است و در اسلام نیز وجود دارد. توجه جایزه مصطفی(ص) به حوزه تحقیقاتی بنده باعث تشویق و ترغیب دانشمندان جوان و محققان می‌­شود تا به سهم خود در تقویت این باور مهم کمک کنند.

وی با اشاره به برنامه­ های هفته جایزه مصطفی(ص) 2019 نیز گفت: دیروز (یکشنبه) فرصت خوبی برای ارتباط با محققان، استادان و دانشجویان دکتری ایرانی و دیگر کشورها بود و گفت وگوهای خوبی نیز داشتیم و دوستی‌های جدیدی بین ما برقرار شد.

وی در پایان از همه اعضای بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) تقدیر کرد.

  • بازدیدکنندگان: 186
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ