اخبار
17 تیر 1399
مهدی صفاری‌نیا رئیس پارک فناوری پردیس خبر داد:

رئیس پارک فناوری پردیس گفت: دو نوع واکسن و دو نوع دارو برای پیشگیری و درمان کرونا توسط شرکت‌های پارک فناوری پردیس تولید شده که چهار مورد در مرحله آزمایش قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، «‌مهدی صفاری‌نیا» رئیس پارک فناوری پردیس در نشست خبری «تشریح اقدامات، برنامه‌ها و دستاوردهای فناورانه وزارت علوم و مجموعه‌های آموزش عالی در شرایط شیوع ویروس کرونا» که بعد از ظهر امروز به صورت مجازی برگزار شد، بیان کرد: با شیوع ویروس کرونا در کشور پارک فناوری پردیس تلاش کرد تا از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر برای رفع نیاز جامعه استفاده کند. در این مدت ۳۰ شرکت در حوزه خدمت‌رسانی به جامعه فعالیت داشتند و ۱۸ شرکت محصولاتی تولید می‌کردند که به صورت مستقیم در مبارزه با کرونا به کار می‌رفت.

وی افزود: سه شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس در حوزه تولید تشخیص کیت کرونا فعالیت می‌کنند. در حوزه درمانی نیز یک شرکت روی سلول‌های بنیادی مزانشیمی تحقیق و مطالعه انجام می‌دهد. یک شرکت موفق به تولید دو دارو برای درمان ویروس کرونا شده که در مرحله تست قرار دارند. برخی از شرکت‌ها نیز در حوزه تولید تجهیزات ICU و CCU فعال هستند. دو شرکت نیز واکسن کرونا تولید کرده‌اند که در مرحله تست قرار دارندشرکت‌های دیگر نیز در حوزه تولید موادضدعفونی‌کننده و دستگاه‌های ضدعفونی‌کننده فعالیت می‌کردند که بخشی از آنها به فعالیت قبلی خود بازگشته‌اند.


  • بازدیدکنندگان: 100
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ