اخبار
09 شهریور 1395
معاون علمی و فناوری رییس جمهور در چهاردهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس؛

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در چهاردهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس گفت: پارک فناوری پردیس چتری برای شرکت‌های دانش بنیان است. امروز شاهد آن هستیم که زیست بوم کارآفرینی در این پارک ایجاد شده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی پارک فناوری پردیس، چهاردهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترین های پارک فناوری پردیس با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور، اعضا هیات امنا پارک پردیس و مدیران عامل شرکتهای عضو با هدف تقویت هم‌افزایی و همگرایی شرکت‌های دانش‌بنیان، ارائه گزارش عملكرد يكساله پارك، آگاهي از آخرين اقدامات و دستاوردهاي شركت‌هاي عضو و رونمايي از دستاوردهاي برجسته فناورانه برگزار شد.

گفتمان علم و فناوری در کشور

ستاری در این مراسم اظهار کرد: امروز خوشحالم می‌بینم بسیاری از مباحثی که از روز اول مطرح کردیم، امروز تبدیل به گفتمان علمی و فناوری در کشور شده است.

وی با بیان این که امروز شاهد ایجاد فرهنگ جدیدی حتی در مراکز علمی سایر استان‌ها هستیم عنوان کرد: در گذشته مفاهیمی همچون آموزش یا پژوهش جزو وظایف دانشگاه‌ها مطرح بود. اما امروز واژه کارآفرینی و اقتصاددانش بنیان نیز در کنار این مباحث قرار گرفته است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین افزود: طی صد سال گذشته با اتکا به پول فروش نفت، فرهنگ غنی و پنج هزارساله کارآفرینی را در کشورمان نابود کردیم. باید بدانیم که سرمایه اصلی هر کشور، نیروی انسانی آن است که ویژگی‌هایی همچون اعتماد به نفس و خودباوری را دارد.

تربیت نیروی انسانی صاحب اعتماد به نفس

رییس هیئت امنای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور، با بیان اینکه باید نیروی انسانی صاحب با اعتماد به نفسی را در کشور تربیت کنیم که از شکست نترسد گفت: دولت باید فرهنگسازی کرده و بستر را آماده کند تا زیست بوم کارآفرینی در کشور ایجاد شود. نیروی جوان کشور نباید فقط منتظر استخدام دولتی باشد. استخدام دولتی اعتماد به نفس و خلاقیت جوانان را از بین می‌برد. ملتی که خلاقیت در آن وجود ندارد پیشرفت نمی‌کند.

وی با اشاره به این که امروز علم و فناوری در کشورها حرف نخست را می زند تصریح کرد: خوشحالم که بحث‌های همچون شرکت‌های دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان تبدیل به گفتمان در کشور شده است. این تغیر رویکرد تغییری مثبت در کشور محسوب می‌شود.

وی همچنین ابراز کرد: در حال حاضر شرکت‌های دانش بنیان در کشور پیشرفت خوبی کرده‌اند. در بازدیدی که روز گذشته از یکی از این شرکت‌ها در اراک داشته‌ایم، این شرکت خط تولید و دستگاهی را بدون هیچ کمک دولتی ساخته است که تا دیروز در کشور وجود نداشت. این دستگاه یکی از مشکلات ما در مخزن‌های CNG را برطرف می کند. این همان ایجاد زیست بوم کارآفرینی و بهره گیری از خلاقیت در کشور است.

ایجاد فضای مناسب برای آغاز کسب و کار

ستاری با بیان این که فضای مناسب باید برای آغاز کسب و کار شرکت‌ها ایجاد شود، گفت: پارک فناوری پردیس چتری برای شرکت‌های دانش بنیان است. امروز شاهد آن هستیم که زیست بوم کارآفرینی در این پارک ایجاد شده است.


  • بازدیدکنندگان: 1236
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ