اخبار

تیم‌های جدید پذیرفته شده در مرکز رشد فناوری نخبگان وارد مرحله استقرار در فضای کاری مشترک (Co-working Space) شدند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، احمد دیبایی، کارشناس ارزیابی و نظارت مرکز رشد در حاشیه رویداد فاز صفر برای افتتاح چرخه چهارم فضای مشترک مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس اظهار کرد: در دوره فضای مشترک، مرکز رشد علاوه بر اینکه به تیم ها درخصوص پذیرششان در مرکز و حل برخی از مشکلاتشان کمک می کند، مهارت هایی در حوزه تجاری سازی طرح ها نیز به آنها آموزش و انتقال داده می شود.

این کارشناس عنوان کرد: دوره شامل برنامه های گوناگون گروهی شامل چندین کارگاه آموزشی و بازدید از شرکتهای موفق است و به مدت دو ماه در پارک برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه این دوره، چهارمین چرخه ایست که این برنامه در پارک برگزار می‌شود، گفت: بازخورد دریافتی ما از دوره های coworking که در گذشته برگزار شده، مثبت بوده است. به همین دلیل امسال با فراخوان هایی که در شبکه های اجتماعی و سایت ها داده ایم 30 تیم یا شرکت شرایط اولیه حضور در این دوره و برنامه را احراز کردند. این برنامه دستاوردهایی همچون افزایش مهارت ها وارتقای سطح پذیرش تیم ها را به همراه داشته است و در طی این دوره ها، توانسته ایم مهارت های ارتباط گیری فی مابین تیم های عضو و مرکز رشد را بیشتر کنیم.
کارشناس ارزیابی و نظارت مرکز رشد بیان کرد: دوره برنامه ریزی برای کسب و کار را برای شرکت ها در نظر گرفته ایم که planning را با استفاده از نرم افزارها انجام می دهند و از این به بعد ما هر هفته و هر روز کنارشان هستیم برای اینکه نقشه راه مناسبی را تهیه ببینند.
وی افزود: همچنین ما به تیم‌ها تکنیک‌هایی برای جذب هدفمند، مشارکت افراد تیم، کار تیمی آموزش می‌دهیم.
دیبایی افزود: در دوره business model به شرکت های فناور درخصوص روندهای تکنولوژی و هوشمندسازی کسب و کار، انتخاب تکنولوژی و مسیر مناسب، آموزش هایی داده می شود.
وی به اهمیت نحوه ارائه به سرمایه گذار اشاره کرد و گفت: یکی از مهارت‌هایی که در این دوره آموزش می دهیم، نحوه ارائه یا (Pitch) است که با استفاده از این مهارت افراد می توانند به ارائه کوتاه و کاملی از تیم و هدف هایشان بپردازند و همچنین بر روی بیزنس مدل ها نیز کار می کنیم که در نتیجه آن، تیم ها می توانند به شناخت بهتری از شرکت و کسب و کارهای خود دست یابند، در نهایت در روز پایانی (selection day) یک معارفه صورت می گیرد تا نتیجه فعالیتی که در این دوره انجام داده ایم را به نمایش بگذاریم.
کارشناس ارزیابی و نظارت مرکز رشد بیان کرد: در این دوره به تیم ها، آموزش می دهیم که در یک اتاق فکر بزرگ با یکدیگر کار کنند و مشکل یک تیم مشکل همه می شود و تمام تیم ها به هم کمک می کنند و یک طوفان فکری و پرتاب ایده و راه حل به وجود می آید و این شرکت ها به مرحله ای می رسند که بتوانند مسایل و مشکلاتشان را در کنار هم حل کنند و کار تیمی بهتری بین شرکت ها شکل می گیرد.
وی در پایان گفت: در سال 95 که اولین دوره کوورکینگ برگزار شد ما به هدف های خودمان رسیدیم و در آن دوره توانستیم مشارکت افراد در حل مشکلات را بالا ببریم و با اقدامی که انجام دادیم افراد شناخت خوبی از طرح و تیم شان پیدا کردند و بهتر در خصوص ادامه یا توقف فعالیتشان تصمیم گرفتند.

 
 
 

 

  • بازدیدکنندگان: 752
  • (رتبه بندی جاری 1.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ