اخبار
16 اسفند 1394
پنجمین دوره نمايشگاه بين‌المللي فناوري و نوآوري در مرحله پذيرش شركت‌هاي داخلي قرار گرفت؛

پارك فناوري پرديس با پشتيباني معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، صندوق نوآوري و شكوفايي و مركز همكاري‌هاي فناوري رياست‌جمهوري در نظر دارد پنجمین دوره نمايشگاه بين‌المللي فناوري و نوآوري رابرگزار نمايد.

به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس اينوتكس 2016 از 2 الي 5 خرداد ماه 95 در محل نمايشگاه بين‌المللي تهران و با رويكرد بسترسازي براي تعريف همكاري‌هاي فناورانه بين‌المللي در جهت استفاده از توانمندي‌هاي كشورهاي مختلف دنيا (انتقال فناوري‌هاي بروز دنيا) برگزار خواهد شد.

اين نمايشگاه توانسته است در طول 4 دوره برگزار شده گام‌های بلندی در نهادینه کردن ادبیات همکاری‌های فناوری-تجاری بین‌المللی، حضور شرکت‌های فناور خارجی در بازار ایران بر پایه انتقال فناوری و به اشتراک-گذاری دانش و توسعه فناوری با استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی بردارد.

بر همین اساس با توجه به ورود کشور به فضای جدید سیاسی و تجاری در عرصه بین‌الملل (پسا برجام)، این رویداد بین¬المللی می¬تواند نقش کلیدی در حضور هدفمند شرکت¬های توانمند خارجی در ایران و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان کشور و کاهش تهدیدات و افزایش فرصت‌های تعاملات بین‌المللی ایفا نماید.

همچنين براي اولين بار نشستي بين‌المللي با عنوان شبكه‌سازي نوآوري برگزار گرديد كه 5 استاد از كشورهاي كره‌جنوبي، اتريش و فرانسه در كنار 20 استاد و صاحب‌نظر ايراني مطالب كابردي خود را در 6 پنل تخصصي به قريب به 150 مخاطب ارايه نمودند.

نمايشگاه INOTEX 2016 اين امكان را براي آن دسته از شركت‌هايي كه در راستاي حوزه كاري خود شركت‌هاي توانمند خارجي را شناسايي كرده و آن شركت‌ها علاوه بر توان تكنولوژيك آماده انتقال تكنولوژي نيز مي‌باشند ايجاد كرده است كه ضمن حضور طرف‌هاي خارجي در اين رويداد، خود نيز از تسهيلات ويژه حاشيه اين نمايشگاه (که متعاقبا اعلام خواهد شد) و زيرساخت‌هاي ايجاد شده بهره‌مند گردند.

دومین نشست بين‌المللي با موضوع «شبكه‌سازي نوآوري» در كنار نمايشگاه برنامه‌ريزي شده است كه اساتيد و صاحب‌نظران خارجي و داخلي در طي دو روز موضوعات مرتبط را به بحث و تبادل نظر خواهند گذاشت كه فرصت مناسبي براي كليه فعالان حوزه فناوري و نوآوري براي تبادل تجارب فراهم خواهد شد.

شايان ذكر است در چهارمین دور اين نمايشگاه كه در خرداد ماه سال جاري برگزار شد، 25 تفاهم‌نامه تبادل فناوري و صادرات بین ایران و کشورهای شرکت‌کننده به ارزش 25 میلیون دلارمنعقد گردید.

علاقمندان مي‌توانند جهت كسب اطلاعات بیشتر و ثبت¬نام براي حضور در نمايشگاه و نشست جانبي به سایت رسمی نمایشگاه به نشاني www.inotex.com مراجعه نمايند..

  • بازدیدکنندگان: 1623
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ