اخبار
26 شهریور 1394
حجت‌الاسلام ري شهري در بازديد از پارك فناوري پرديس:

 

حجت‌الاسلام ري شهري در بازديد خود از پارك فناوري پرديس با اشاره به اينكه جمهوري اسلامي ايران پتانسیل زیادی در زمینه توليد و ترويج علم دارد گفت: جايزه مصطفي(ص) اين پتانسيل را دارد تا با جايزه نوبل برابري داشته باشد.

به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس حجت‌الاسلام محمد ري‌شهري به منظور آشنایی با زیرساخت‌های فناوری و شرکت‌های دانش بنیان از پارك فناوري پرديس در بازدید یکروزه بر تقويت بسترهاي علمي و تولید ثروت از دانش تاكيد كرد.

وي افزود: پارک فناوری پردیس به عنوان بزرگترین و مهمترین پارک علم و فناوری کشور، پتانسیل زیادی در زمینه توليد علم دارد.

توليت آستان حضرت عبدالعظيم حسني با ابراز خرسندي از تلاش‌ها و فعاليت‌هايي كه در حوزه علم در كشور صورت مي‌گيرد تاكيد كرد: اين نوع حركت‌هاي علمي كه در بستر پارك فناوري پرديس شكل گرفته است قابل تحسين و تقدير است چرا كه رشد در حوزه علم موجب بالندگي نظام جمهوري اسلامي ايران خواهد بود.

حجت الاسلام ري شهري در این بازدید با نحوه فعالیت‌ها و دستاورهای شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک مطلعو با فناوري‌هاي نوين درحوزه طراحي و توليد نانوسكوپ، فناوري تبديل علم به بازي در حوزه دانش آموزي و استفاده از ابزارهاي نوين در حوزه‌هاي آموزش دين آشنا شدند.

ويدر ادامه با نحوه برگزاري جايزه مصطفي(ص) آشنا شد و در اين خصوص اظهار داشت: اين حركت علمي كه با نام پيغمبر منقوش شده است بسيار اتفاق مهمي است و بايد ماندگار شود.

وي تاكيد كرد: برگزاري چنين فعاليتي از سوي جمهوري اسلامي ايران مايه مباهات است كه اين رويداد تنها براي مسلمانان جهان اختصاص داده شده است.

گفتني است جايزه مصطفي(ص)، جایزه عالی علم و فناوری است که هر دو سال یک‌بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اعطا می‌شود ضمن اينكه این جایزه در سال جاری برای نخستین بار با هدف ترویج و تشویق علم‌آموزی و پژوهش در کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی (OIC) اهدا خواهد شد.


 

  • بازدیدکنندگان: 1559
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 2
  • 2 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ