اخبار
13 آذر 1396
دبیر کل سازمان D-8 در اولین نشست سرمایه گذاری فناوری؛

سید علی موسوی، دبیرکل سازمان D-8(گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه ) در اولین نشست سرمایه‌گذاری کشورهای عضو شبکه گفت: 8کشور در حال توسعه جهان اسلام گرد هم آمده اند تا با رویکرد هم‌افزایی بین صندوق‌های مخاطره‌پذیر به سمت جهانی بهتر و نوآور حرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، نشست صندوق‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌پذیر، 13 و 14 آذر ماه در پارک فناوری پردیس با حضور متخصصان و سخنرانان از کشورهای اسلامی، صندوق‌های مخاطره‌پذیر، شرکت‌های نوپا و نمایندگان کشورهای عضو D-8(ایران،ترکیه، پاکستان، بنگلادش، اندونزی، مالزی، مصر و نیجریه )از بخش‌های مختلف علمی و فناوری برگزار شد.

سید علی موسوی، دبیرکل سازمان D-8 در این نشست اعلام کرد: سازمان D-8 در جمهوری اسلامی ایران و در پارک فناوری پردیس یک شبکه انتقال فناوری تشکیل داده که امروز شاهد برگزاری اولین نشست سرمایه گذاری کشورهای عضو این شبکه در زمینه انتقال فناوری هستیم.

وی افزود: در این نشست سرمایه گذاران و متخصصان نوآوری و فناوری را دعوت کرده ایم تا با هم فکری و ارائه تجربیات به هم و به کشورهای خود خدمت کنیم.

موسوی تاکید کرد: یکی از مهم ترین مباحثی که در این اجلاس دو روزه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت نحوه جذب سرمایه گذاران خارجی است. کشورهایی مانند مالزی، ترکیه و ایران تجربیات موفق و جالبی در این زمینه دارند که امیدواریم تبادل این تجربیات و هم افزایی آنها منجر به رفع چالش جذب سرمایه گذار خارجی شود.

موسوی در ارتباط با اولویت های گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه توضیح داد: انرژی، تجارت، حمل و نقل، کشاورزی،صنعت و توریسم 8 اولویت مهم سازمان است که در بسیاری موارد توفیقاتی به دست آمده اما در مواردی چون انرژی و حمل و نقل همچنان چالش های بسیاری وجود دارد که در کنار هم به آن ها فایق می آییم.

وی در آخر از ظرفیت های این 8کشور در کنار یکدیگر توضیح داد: 8کشور عضو سازمان ظرفیت های بسیار زیادی برای همکاری و مشارکت با هم دارند، 1میلیارد و 70میلیون جمعیت با بازارهایی وسیع نشان دهنده بزرگی این ظرفیت ها برای همکاری است.

دبیرکل سازمان D-8 همچنین متذکر شد: یک مثال ساده میزان تجارت درون منطقه ای ما در سال های شروع به کار سازمان و مقایسه آن با سال های اخیر است، این رقم از 20میلیارد دلار در سال 77 به 150میلیارد دلار در سال 94رسیده است و طبق برنامه ریزی های انجام شده و سند چشم انداز این عدد به 500میلیارد دلار خواهد رسید.

  • بازدیدکنندگان: 779
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ