اخبار
18 خرداد 1396
کشورهای اسلامی در قالب اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی به تبادل‌نظر می‌پردازند؛

چهل و دومین نشست سالانه بانک توسعه اسلامی در جده‌ی عربستان سعودی، برگزار شد و همچون سنوات گذشته، هیأتی از طرف جایزه مصطفی(ص)با همراهی رئیس کارگروه اجرائی جایزه، در این رویداد شرکت کرد.
به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، هدف از این حضور معرفی جایزه، اهداف و دستاوردهای آن در سطح بین‌الملل و پیگیری پروژه‌های مشترک با بانک توسعه اسلامی می‌باشد. نمایندگان جایزه مصطفی(ص)در سه سال گذشته، در این نشست‌ها که به ترتیب در عربستان سعودی، موزامبیک و اندونزی برگزارشده است، شرکت داشته‌اند. از دیگر اهداف شرکت در این نشست می‌توان به توسعه ارتباطات بین‌المللی، تبیین اهداف جایزه در توسعه علم و فناوری، ارتقاء سطح روابط با مراکز اقتصادی و مالی در جهان اسلام و ترغیب صاحبان سرمایه در جهان اسلام به مشارکت در حوزه وقف علم و فناوری اشاره کرد.
در حاشیه این نشست، نمایندگان جایزه مصطفی(ص)با بندر حجار، رئیس بانک توسعه اسلامی دیدار کردند که طی آن، جهت شرکت در دومین مراسم اعطای جایزه مصطفی(ص)از وی دعوت به عمل آمد. در ادامه نیز با آقایان ادیب احمد، مشاور ارشد مؤسسه همکاری اسلامی برای توسعه بخش خصوصی، اقبال جومکا، رئیس بخش وقف و زاهر رباعی، رئیس بخش توسعه زیرساخت بانک توسعه اسلامی، جلساتی حول بررسی ابعاد همکاری‌های مشترک، منعقد شد.
هم‌زمان با برگزاری این نشست، نمایشگاهی به همت بانک توسعه اسلامی نیز برگزار شد که در آن، غرفه‌ای جهت معرفی جایزه مصطفی(ص) به علاقه‌مندان در نظر گرفته‌شده بود.
بانک توسعه اسلامی، یکی از مؤسسات بزرگ مالی و توسعه‌ای بین‌المللی و از نهادهای تخصصی سازمان همکاری اسلامی است. این بانک با هدف پیشبرد توسعه اقتصادی و پیشرفت اجتماعی کشورهای عضو و جوامع مسلمان کشورهای غیر عضو، در سراسر جهان بر اساس اصول شریعت اسلامی از سوی ۲۲ کشور اسلامی در جده عربستان تأسیس شد. اعضای هیأت مدیره این بانک به‌صورت سالانه به‌منظور بررسی فعالیت‌های سال گذشته گروه بانک توسعه اسلامی و بررسی برنامه‌های آتی، در یکی از کشورهای اسلامی در قالب اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی به تبادل‌نظر می‌پردازند.
در حاشیه این اجلاس نشست‌های گوناگونی با موضوعاتی حول تحول و ارتقاء سطح معیشت و بهبود شرایط زندگی در کشورهای عضو تشکیل می‌شود. برخی مؤسسات و سازمان‌های وابسته نیز از این فرصت جهت بررسی امور صنفی و ارائه‌ی گزارش‌های لازم و برنامه‌ریزی آتی بهره می‌برند. شایان‌ذکر است توجه به حوزه های علم و فناوری و گسترش زمینه های توسعه ی آن در کشورهای عضوبویژه در سال های اخیر مورد توجه مقامات ارشد این بانک قرار گرفته است.

  • بازدیدکنندگان: 753
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ