اخبار
07 بهمن 1394
معاون مدیرکل توسعه سازمان جهانی مالکیت فکری اعلام کرد؛

معاون مدیرکل توسعه سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) در بازدید از پارک فناوری پردیس گفت: وایپو عزم جدی دارد که با ایران و نهادهای آماده همکاری، تعریف پروژه کند.

به گزارش روابط عموی پارک فناوری پردیس؛ جان ساندیج معاون مدیرکل توسعه (WIPO) در بازدید از این پارک فناوری اظهار داشت: اولین بار است که به ایران می‌آیم ولی قطعاً با پیشرفت‌هایی که مشاهده کردم، آخرین بار نخواهد بود.

وی با تقدیر از پیشرفت‌ها و تلاش‌های ایران در حرکت به سوی اقتصاد دانش بنیان، جمهوری اسلامی ایران را یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه خلق و ثبت اختراع عنوان کرد و افزود: ما آمادگی برگزاری دوره های توانمندسازی ارزیابان پتنت و شرکت ها برای استفاده از حقوق مالکیت معنوی به صورت آنلاین را در (WIPO) داریم.

ساندیج با اشاره به پیوستن ایران به کنوانسیون‌ها و معاهده‌های بین المللی ثبت اختراع گفت: معاهده همکاری ثبت اختراع (pct) امکان آن را فراهم می‌کند که مخترعین و صاحبان فکر و اندیشه بتوانند در سطح بین المللی و در 148 کشور از حق حمایت از اختراع خود بهره‌مند شوند.

معیر الدین مشاور سازمان جهانی مالکیت فکری، گفت: (WIPO) بر اساس درخواست کشورها و بودجه سالانه خود هر دوسال برنامه‌های آتی خود را آماده می کند.

وی با بیان موافقت وایپو با برنامه های اجرایی و مشخص اضافه کرد: اگر برنامه‌های درخواستی دقیق باشند، قابلیت اجراء خواهند داشت.


 

  • بازدیدکنندگان: 1156
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ