اخبار
28 فروردین 1396
مدیرعامل بزرگترین مجتمع گازی کشور در نشست تخصصی گاز؛

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: با صادرات LPG و یا میعانات گازی به صورت خام هنر نمی کنیم، بلکه باید تلاش کنیم تا با کاهش تدریجی خام فروشی، ارزش افزوده ایجاد کرده و به سمت خود کفایی بیشتر پیش رویم.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، مهندس مسعود حسنی، مدیر عامل مجتمع گاز پارس جنوبی که در مراسم دومین نشست تخصصی فن بازار در صنعت گاز در پالایشگاه دوم پارس جنوبی در عسلویه سخن می گفت، با بیان این مطلب، اظهار داشت: این مجتمع که در قالب هفت پالایشگاه و فرآورش 63.7 درصد گاز اکنون بیش از 60 درصد تولید گاز کشور را بر عهده دارد، تا پایان سال 97، با داشتن 14 پالایشگاه، بیش از 80 درصد گاز مورد نیاز کشور را تولید و فرآورش خواهد کرد.

وی با بیان این که این شرکت در حال حاضر 2.1 میلیون بشکه معادل نفت خام تولید دارد،تصریح کرد: این میزان تولید در حالی است که تا پایان سال 97، میزان تولید این شرکت به 5 میلیون بشکه معادل نفت خام خواهد رسید که حدود دو برابر شرکت BP( بریتیش پترولیوم) که برابر 2.4 میلیون بشکه معادل نفت خام است خواهد بود.

مهندس حسنی با اشاره به اینکه نیاز کنونی کشور به شرکت های دانش بنیان روز به روز بیشتر می شود، گفت: با اقداماتی که در این زمینه، صورت گرفته، تلاش داریم تا فاصله بین امروز خود و شرایط مطلوب هرچه بیشتر کمتر و کمتر کنیم.

مدیر عامل مجتمع پارس جنوبی در ادامه به برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت این شرکت اشاره کرد و گفت:کاهش آلاینده ها، بزرگترین مشکل مجتمع گاز پارس جنوبی است که با کمک همین شرکت های دانش بنیان به نتایج خوبی رسیده ایم.

وی در خاتمه اظهار کرد: ارتقای کیفیت محصول، پایداری آن، کاهش بهای تمام شده محصول، تولید منعطف و ... از دیگر اهداف این شرکت است که امید واریم هرچه زودتر به آن نایل شویم.
  • بازدیدکنندگان: 918
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ