اخبار
12 آبان 1398
سورنا ستاری در مراسم رونمایی از محصولات جدید شرکت عضو پارک فناوری پردیس بیان کرد:

صبح امروز چهار داروی تولید شده در حوزه پروبیوتیک توسط شرکت «زیست تخمیر» با حضور «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و «ایرج حریرچی» معاون کل وزارت بهداشت، در پارک فناوری پردیس رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، صبح امروز چهار محصول دارویی تولید شده توسط شرکت داروسازی «زیست تخمیر» از اعضای پارک فناوری پردیس، در سالن همایش‌های این مجموعه رونمایی شد. این مراسم با حضور «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، «ایرج حریرچی» معاون کل وزارت بهداشت برگزار گردید. «ژِری لاکت توپلاس»، «لاکتوگام»، «پایلوشات»، «فَمی لاکت توپلاس»‌ چهار محصول جدید شرکت زیست تخمیر بوده که در این مراسم رونمایی شده است.

سورنا ستاری ضمن سخنانی در این رویداد گفت: اتفاقات خوبی در کشور در حوزه دارو افتاده است. خروج فارغ‌التحصیلان داروسازی از کشور حداقلی است و شرکت‌های داروسازی در پی آنها هستند تا از آنها بهره‌گیری کنند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اهمیت ساختار درست در حوزه تولید و تجاری‌سازی اظهار داشت: اتفاقاتی که در صنعت داروی کشور افتاده است، مدیون زحماتی است که اعضای سازمان غذا و دارو می‌کشند. مشکلِ دیگر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها، نبود چنین ساختاری است. ساختاری که بعد از تولید محصولی توسط یک محقق یا شرکت، آن را آزمایش و تایید کرده و در نهایت وارد بازار کند.

وی ضمن تشکر از فعالیت شرکت داروسازی زیست تخمیر در زمینه تولید داروهای پروبیوتیک گفت: امروز در بخش واردات محصولات پروبیوتیک به ویژه در زمینه دامی، غذایی و لبنیات، وابستگی فراوانی به وارادات وجود دارد. حوزه پروبیوتیک برای تولید بسیار بکر است و جای کار دارد.

ستاری ضمن اشاره به اهمیت گسترده کردن فعالیت‌ها در زمینه دارو بیان کرد: به همین دلیل است که شرکت زیست تخمیر یک شتابدهنده ایجاد می‌کند. هدف از ایجاد شتابدهنده این است، تا جوانانی که خلاقیت و ایده دارند، شرکت خود را تاسیس کرده و شروع به فعالیت کنند.


  • بازدیدکنندگان: 167
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ