اخبار
23 آبان 1394
رییس مرکز فن بازار ملی ایران خبر داد:

رییس مرکز فن بازار ملی ایران از طرح لیزینگ محصولات دانش‌بنیان مبنی بر حمایت 70 درصدی خریداران محصولات دانش بنیان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، مهندس اکبر قنبرپور رییس مرکزفن بازار ملی ایران، با اعلام این مطلب گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی از سال 92 فعالیت خود را به طور جدی آغاز کرده و یکی از تسهیلات مهم صندوق ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان و خریداران محصولات دانش بنیان است.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از سرفصل‌های جدی صندوق توسعه نوآوری برای ارائه خدمات، موضوع توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان است که بسته توسعه بازار فناوری در این راستا تدوین شده و تسهیلات لیزینگ از این بسته طراحی شده و در حال اجراست.

قنبرپور عنوان کرد: لیزینگ، تسهیلاتی است که ذینفع آن خریدار و فروشنده هستند بطوری که فروشنده قیمت تمام شده خود را بصورت کامل دریافت کرده و این محصول با شرایط تقسیطی به خریدار واگذار می‌شود.

رییس مرکزفن بازار ملی ایران با اشاره به اینکه ما در این طرح مدعی حمایت از تولیدکننده و خریدار محصولات دانش‌بنیان هستیم افزود: هر شرکت دانش‌بنیان که کالای دانش بنیان از نوع »سرمایه‌ای« دارد می‌تواند در قالب طرح لیزینگ به مشتری خود پیشنهاد دهد و مشتری تنها با پرداخت 30 درصد مبلغ کل محصول آن را خریداری و 70 درصد مابقی را طی اقساطی که حداکثر مدت آن 36 ماه است، پرداخت خواهد کرد.

قنبرپور باز پرداخت این تسهیلات با یک میانگین تنفس 5 الی 6 ماهه همراه بوده و میانگین مدت زمان بازپرداخت نیز 19 ماه بوده است.

وی با تاکید براینکه یکی از ابزارهای توسعه بازارشرکت‌های دانش‌بنیان ارائه تسهیلات لیزینگ است خاطر نشان کرد: خوشبختانه تسهیلاتی که در این بخش در نظر گرفته شده مورد استقبال واقع شده و تقویت این امر می‌تواند در حوزه‌ رقابت محصولات و جذب مشتری، بازار شرکتها را تقویت کند.

قنبرپور درخصوص سقف تسهیلات لیزینگی بیان کرد: تمام مشتریان غیردولتی و غیر عمومی که خریدار محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان هستند می‌توانند از این تسهیلات تا سقف 5 میلیارد ریال استفاده کنند ضمن اینکه مقرر شده 30 درصد کل مبلغ محصول توسط خریدار و 70 درصد آن از طریق منابع مالی صندوق نوآوری و شکوفایی بصورت تسهیلات با سود 9 درصد پرداخت شود.

رییس مرکز فن بازار ملی ایران بیان داشت: در حال حاضر130 پرونده فعال شده و نزدیک 54 پرونده به کمیته اعتباری رسیده است و جمعا 140 میلیارد ریال تسهیلات ارائه شده است ضمن اینکه ما پیش بینی می‌کنیم تا پایان سال بتوانیم این عدد را به دو برابر افزایش دهیم.

قنبرپور در پایان اعلام کرد: برای اینکه بتوانیم کل کشور را پوشش دهیم شبکه کارگزاران تبادل فناوری و محصولات دانش بنیان را در تمام نقاط کشور فعال نموده و هم اکنون 47 کارگزار در20 استان مختلف کشور فعال هستند و اولین قدم برای استفاده از این تسهیلات، مراجعه به یکی از این کارگزاران است. لیست این کارگزاران و شرایط کامل استفاده از این تسهیلات در سایت اینترنتی فن بازار به آدرس www.techmart.ir قابل دسترسی است.
  • بازدیدکنندگان: 1445
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ