اخبار
05 اسفند 1396
توسط محققان شرکت الکترونیک برتر مستقر در پارک فناوری پردیس؛

محققان شرکت دانش‌بنیان الکترونیک برتر مستقر در پارک فناوری پردیس موفق به اخذ مجوز برای راه‌اندازی خط تولید دستگاه بیهوشی شدند.

محمدرضا کمپانی مدیرعامل شرکت الکترونیک برتر تولید کننده دستگاه بیهوشی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: طراحی و ساخت دستگاه بیهوشی که جز طرح‌های کلان معاونت علمی و فناوری به شمار می‌رود از سال ۹۱ در این شرکت دانش‌بنیان آغاز شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر این طرح مجوزهای لازم از وزارت صنعت و وزارت بهداشت را دریافت کرده است، خاطر نشان کرد: با این مجوز می‌توان خط تولید دستگاه بیهوشی را راه‌اندازی کرد تا بتوان بخشی از نیاز کشور را به واسطه آن تامین کرد.

به گفته کمپانی، اکنون پروانه ساخت این دستگاه صادر شده است و مشکلی برای تولید انبوه آن وجود ندارد.

مدیر عامل شرکت تولید کننده دستگاه بیهوشی عنوان کرد: با راه‌اندازی خط تولید در این شرکت که در پارک فناوری پردیس مستقر است، می توان سالانه ۲۵۰ دستگاه بیهوشی تولید کرد؛ براساس آمارها سالانه ۵۰۰ دستگاه مورد نیاز بیمارستان‌های کشور است که می‌توان به صورت فشرده این نیاز را از طریق این شرکت تامین کرد.

وی با بیان اینکه نمونه‌های موجود در کشور وارداتی هستند، گفت: قیمت نمونه خارجی این دستگاه حدود ۱۲ هزار یورو است ولی ما می‌توانیم با ۲ هزار یورو ارزبری آن را تولید و به بیمارستان‌ها عرضه کنیم.

کمپانی با بیان اینکه در حال حاضر دانش فنی تولید دستگاه بیهوشی بدست آمده و محصولی بومی به شمار می‌رود، اظهار داشت: نمونه‌ای که تولید شده کاملا از نظر فنی با نمونه‌های خارجی برابری می‌کند و می‌تواند برای عمل‌های جراحی با مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه انتظار ما در سیاست‌گذاری کلان کشور حمایت از تولید و ایجاد بستر رقابت سالم بین تولیدکنندگان و واردکنندگان است، خاطر نشان کرد: این حمایت می‌تواند به این صورت باشد که در رابطه با محصول تولیدی به هیچ عنوان ارز مبادلاتی برای واردات محصول مشابه و مواد اولیه تولید اختصاص داده نشود و همچنین افزایش نرخ تعرفه به صورت عادلانه صورت پذیرد.

کمپانی گفت: متاسفانه در حال حاضر تعرفه واردات محصول دستگاه بیهوشی به میزان ۵ درصد بوده که سزاوار است حداقل این تعرفه تا ۲۵ درصد افزایش یابد و نیز ارز مبادلاتی که واردکنندگان برای ۱۰۰ درصد کالای خود دریافت می‌کنند کاملا حذف شود.



  • بازدیدکنندگان: 698
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ