اخبار
13 تیر 1396
بر اساس ارزیابی ها در هشتمين نشست سراسري فن‌بازارهاي منطقه‌اي؛
در هشتمين نشست سراسري فن‌بازارهاي منطقه‌اي که این بار در استان فارس برگزار شد سه فن بازار منطقه ای خوزستان، قزوین و فارس به ترتیب رتبه اول تا سوم فن بازار برتر را به خود اختصاص دادند.
به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، این دوره از نشست های سراسری فن بازارهای منطقه ای با حضور کارگزاران 15فن بازار منطقه ای و یک فن بازار تخصصی و با رویکرد تبادل اطلاعات و ارائه تجربیات موفق برگزار شد که در طی این دوره با ارزیابی های انجام شده 3 فن بازار برتر به ترتیب خوزستان با نمره 69.31، قزوین با نمره 66.24 و فارس با نمره 63.97 معرفی شدند.
محسن علي اكبريان ، دبير شبكه فن بازار ملي ايران در خصوص نحوه امتیازدهی در این ارزیابی گفت: روال ارزیابی بر اساس ارزیابی گروهی و نظر خبرگان بود، هم اعضا در استان ها به صورت خودارزیابی و هم فن بازار ملی و سازمان صنایع کوچک در دادن نمره ها و امتیازات دخیل بودند و بر اساس این امتیازات و برخی ضرایب مشخص، نمره نهایی استخراج شد.
وی به بالا رفتن سطح ارزیابی ها در سال اخیر اشاره کرد و گفت: فن بازار ملی ایران به عنوان مجموعه ای که فعالیت ها را رصد می کند تلاش دارد تا یک بلوغ حرفه ای در فعالیت کارگزاران ایجاد کند، تلاشی که به مرور شاهد اثرگذاری آن هستیم، در واقع سه سال از راه اندازی اولین فن بازارهای منطقه ای می گذرد و قسمتی از این بلوغ به خوبی حس می شود از این رو سخت گیری های ما در ارزیابی ها هم بیشتر شده است.
علی اکبریان تصریح کرد: امسال با اینکه کیفیت کار فن بازارها به مراتب بالاتر رفته بود اما نمره های اکتسابی نسبت به سال گذشته پایین تر بود، چرا که شاخص های ارزیابی با سخت گیری و دقت بیشتری انجام شدند، رقابت ها بسیار نزدیک شده است.
دبير شبكه فن بازار ملي ايران به دسته بندی ها و نحوه ارزیابی ها اشاره کرد و توضیح داد: فن بازارها در دو دسته بندی قرار گرفتند، دسته بندی اول بر اساس ظرفیت های صنعتی استان با تکیه بر دسته بندی وزارت صنایع از "الف تا ج" بود و دسته بندی دوم مربوط به دوره فعالیت فن بازارها بر اساس "ایجاد و ترویج" ، "تثبیت و توسعه" و "بلوغ" آنها بود.
وی تصریح کرد: فن بازارها بر اساس این دو شاخص دسته بندی و گروه بندی شدند و ارزیابی ها بر اساس این دوشاخص برای هر فن بازار در گروه خودش انجام شده است، همچنین برنامه ها بر همین اساس طراحی و تدوین شده اند و بسته به سال های فعالیت و میزان صنعتی بودن آن استان، برنامه های فن بازارها تدوین و به آن ها ابلاغ شده است.
وی در آخر از ارائه مکانیزم ها و بررسی های رشد استان ها خبر داد و گفت: از دوره بعد سعی می کنیم نرخ رشد استان ها را هم بررسی کنیم و بیشترین رشدها هم مورد تشویق قرار بگیرند تا انگیزه و ابتکار عمل ها بیشتر شود.
اين نشست دو روزه با جمع بندي نظرات و موضوعات طرح شده به كار خود پايان داد.
  • بازدیدکنندگان: 848
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ