اخبار
17 دی 1398
«حمید خردنیا» قائم مقام معاون فنی و مهندسی پارک خبر داد:

«حمید خردنیا» مشاور رئیس و قائم مقام معاون فنی و مهندسی از رفع تمامی مشکلات در حوزه تامین برق شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور پارک فناوری پردیس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، «حمید خردنیا» با اعلام این خبر افزود: خوشبختانه در سال 97 در جهت تامین و رفع نیاز برق شرکتهای عضو اقدامات خوبی انجام شده است. در واقع پس از «اجرای پروژههای توسعه دو فیدر در پست 400/230/63 شهر جدید پردیس»، «اجرای خط 63 کیلو ولت دو مداره به طول 4 کیلومتر از مسیر شهری» و «همچنین احداث پست 63/20 کیلوولت سیار که دارای ظرفیت 15 مگا ولت آمپر برق است»، برق مورد نیاز شرکتهای عضو پارک تامین شده است. در حال حاضر برق کلیه متقاضیان از این پست تغذیه میشود و هیچگونه مشکلی در تامین برق شرکتها وجود ندارد.

قائم مقام معاون فنی و مهندسی پارک فناوری پردیس اظهار داشت: احداث خط با ظرفیت بالا، امکان طراحی و احداث پست دائم 63/20 کیلوولت پارک با ظرفیت 80 مگا ولت آمپر را مهیا کرد. این خط توان پاسخگویی به نیازهای بالقوه شرکت‌های عضو و نیاز فازهای آتی پارک را دارد.


خردنیا با بیان این نکته که امکان افزایش ظرفیت این پست برای آینده، تا 120 مگاولت آمپر هم وجود دارد، گفت: با توجه به ظرفیت خطی که تا محل پارک منتقل کردیم، می‌توان با اضافه کردن یک ترانس به محدوده پستی که احداث می‌شود، مجددا ظرفیت فعلی را افزایش داد. در حال حاضر پروژه پست دائم در قالب یک قرارداد EPC به پیمانکار منتخب واگذار شده و تا کنون طراحی اولیه و عملیات خاکبرداری آن به اتمام رسیده است. به حول و قوه الهی در کمتر از 15 ماه دیگر شاهد بهرهبرداری از آن خواهیم بود.

وی در خاتمه تاکید کرد: در حال حاضر هیچگونه مشکلی برای تامین برق شرکت‌ها در مسیر تولید و فعالیتشان وجود ندارد. نکته قابل ذکر این است که از زمان بهرهبرداری پست سیار و از محل افزایش دو برابری ظرفیت فعلی برق پارک، نزدیک به 6 مگاوات توان برق در قالب انشعابات جدید و یا افزایش دیماند در اختیار شرکت‌ها قرار گرفته است.


  • بازدیدکنندگان: 201
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ