اخبار
04 اردیبهشت 1396
جایزه مصطفی(ص)، گامی به‌سوی تحقق مرجعیت علمی جهان اسلام؛

نشست هم‌اندیشی سفیران مصطفی(ص)، با حضور نزدیک به ۵۰ نفر از دانشجویان و فعالین تشکل‌های علمی دانشگاه‌های مختلف تهران و دانشگاه‌های شیراز، مشهد، تبریز، قم و قزوین در محل پارک فناوری پردیس برگزار شد.
به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع­ رسانی جایزه مصطفی(ص)، در این نشست یک روزه، دانشجویان در قالب یک بحث و گفتگوی چالشی، حول موضوعاتی همچون مرجعیت علمی و چیستی آن، مفهوم علم و فناوری و رابطه این دو مقوله، نقطه نظرات خود را مطرح کردند و به نقد نظرات یکدیگر پرداختند.
این گزارش حاکیست: در ادامه نشست و در نوبت عصر، دانشجویان که در قالب‌گروه‌های مختلف تقسیم شده بودند، جلسات هم‌اندیشی کوچکی را تشکیل دادند و حول موضوعات مختلفی همچون مرجعیت علمی جهان اسلام، نقش جایزه مصطفی(ص)در تحقق این مهم و نحوه تعامل‌تشکل‌های دانشجویی و علمی با دبیرخانه جایزه، به بحث و تبادل‌نظر پرداختند. پس از آن از هر گروه یک نفر، به تشریح نظرات و ایده‌های ‌گروه‌ها پرداخت که درنهایت به جمع‌بندی‌هایی در جهت پیشبرد اهداف نشست ختم شد.
مهدی صفاری‌نیا در این نشست با اشاره به کمیاب بودن فرصت‌هایی نظیر این نشست، گفت: قبل‌تر چنین فضاهایی به وجود نمی‌آمد ولی امروزه با توجه به پیشرفت مراکز رشد فناوری، فضای بهتری پیش روی ماست.
رئیس پارک فناوری پردیس از لزوم برنامه‌ریزی سفیران مصطفی(ص)برای آینده خود از همین دوران دانشجویی سخن گفت و افزود: دوران دانشجویی بهترین فرصت برای بسط و تقویت توانایی‌هاست و تک‌تک شما دانشجویان می‌توانید در حوزه علم و فناوری جریان‌ساز باشید.
همچنین در ابتدای نشست، رئیس کارگروه اجرایی جایزه مصطفی(ص)به معرفی اجمالی از پارک فناوری پردیس پرداخت و سپس در قالب ارائه‌ای، دانشجویان را با جایزه مصطفی(ص)؛ نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام، بیش از پیش آشنا کرد و مأموریت‌ها، اهداف و چشم‌اندازهای این جایزه را تشریح نمود.
وی در ادامه به توضیح برخی فعالیت‌های دیگر جایزه همچون برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی (STEP)، مسابقه دانش‌آموزی نور و نخستین آئین اعطای نشان جهانی خادم المصطفی(ص)، پرداخت.


  • بازدیدکنندگان: 720
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ