اخبار
30 مهر 1398
محمد جواد ظریف، در بازدید از کارخانه نوآوری آزادی:

«محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه، از کارخانه نوآوری آزادی بازدید کرد و در جمع خبرنگاران گفت: شما می‌توانید آینده بسیار روشن کشور را اینجا ببینید و احساس کنید که کشور با وجود چنین جوانانی با این سطح از توانمندی، نمی‌تواند تحریم شود و مورد فشار قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، صبح امروز «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه از کارخانه نوآوری آزادی بازدید کرد. در این دیدار که «مهدی صفاری‌نیا» رئیس، «امین رضا خالقیان» مدیرکل اداره ارتباطات و امور بین‌الملل و «مهدی عظیمیان» مدیر کل شعب و پردیس‌های پارک فناوری پردیس، میزبانی آن را برعهده داشتند، کارخانه نوآوری آزادی به عنوان اولین شعبه پارک فناری پردیس به رئیس دستگاه دیپلماسی کشور معرفی شد.

پس از آن محمد جواد ظریف از فضای کاری کارخانه نوآوری آزادی و استارت‌آپ‌ها بازدید کرد. مجموعه‌ای که در اختیار شتابدهنده‌ها و مراكز نوآوري در حوزه‌های مختلف قرار گرفته است. مراكز نوآوري «سلامت الکترونیک کارا» فعال در زمینه سلامت الکرونیک، «وی کست» فعال در زمینه تولید محتوا، «دیجی کالا نکست» فعال در زمینه هوش مصنوعی و اینترنت اشیا، «هنام فارمد» فعال در زمینه نانوداروها، «شبکه نوآوری سرآمد» فعال در زمینه معماری و زندگی شهری و «علی بابا» فعال در زمینه گردشگری، مراكزي بودند که مورد بازدید وزیر امور خارجه قرار گرفتند. محمد جواد ظریف در این دیدار با چندین نفر از اعضای استارت‌آپ‌ها گفتگو کرد، ایده‌های آنها را شنید و برایشان آرزوی موفیقت کرد.

ظریف: امروز، روز بسیار خوبی‌ست

در حاشیه این بازدید، محمد جواد ظریف در جمع خبرنگاران گفت: شما می‌توانید آینده بسیار روشن کشور را اینجا ببینید و کاملا احساس کنید که این کشور با این جوانان و توانمندی، حتما نمی‌تواند توسط کسی تحریم شود و مورد فشار قرار بگیرد. اگر ما با آگاهی و سعه صدر اجازه بدهیم این جوانان قدرت بگیرند و امکانات پیدا کنند، فرصت بی‌نظیری برای کشور به وجود می‌آید.

وزیر امور خارجه با اشاره به اهمیت صادرات گفت: وزارت امور خارجه در دولت دوازدهم دو اولویتِ اصلیِ «منطقه» و «اقتصاد مقاومتی و دیپلماسی اقتصادی» را پیش‌رو دارد. دو موضوعی که به هم مرتبط هستند؛ چرا که بهترین فرصت جمهوری اسلامی برای صادرات، کشورهای منطقه هستند. صادرات یکی از زمینه‌های افزایش توان اقتصادی و افزایش قدرت ملی ماست. برای من بسیار روز خوبی بود که به اینجا آمدم. امیدوارم هر روز بیش از روز پیش موفق باشند و کارشان پیش رود.

دنیا حسرت بهره‌مند نشدن از توان جوانان ایرانی را خواهد خورد

رئیس دستگاه دیپلماسی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره تلاش وزارت امور خارجه برای رفع تحریم‌ها در حوزه ITاظهار کرد: در این زمینه، کار اصلی را وزرات ارتباطات انجام می‌دهد و ما فقط کمک می‌کنیم. کاری که ما کردیم، این است که تحریم‌های آمریکا را در نامشروع کردیم. البته آمریکا قدرت زیادی در بازار دارد‌. قدرت دلار و قدرت بازار آمریکا و نیاز شرکت‌های مختلف به آمریکا، قدرت قابل توجهی است. اما به این معنا نیست که آمریکا می‌تواند دائما با این روش‌ها پیش رود. برای مدتی در حال تحمل فشارهایی هستیم که البته باعث ناراحتی ماست که مردم فشار تحمل می‌کنند. اما با این جوانان و با این توانمندی‌ها، حتما آمریکایی‌ها نمی‌توانند این وضع را پیش ببرند. این روزها می‌بینم خیلی از کشورها به این نتیجه رسیده‌اند که باید از دلار آمریکا مستقل شوند. این تحول مهمی است. کارهایی که اینجا در کارخانه نوآوری آزادی انجام می‌شود هم نشان می‌دهد که ما می‌توانیم سهم مهمی در این آینده داشته باشیم.

ظریف ضمن مهم دانستن نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه صادرات ادامه داد: من بسیار خوشحال شدم جوانانی را دیدم که هر کدامشان می‌توانند توفیق بسیار زیادی در بازارهای جهانی داشته باشند. امیدوارم دولت بتواند موانعی را که تحریم‌های غیر منطقی و ظالمانه ایالات متحده برای حضور فعال‌تر این عزیزان در صحنه بین‌المللی ایجاده کرده است، بردارد. البته آن طور که من این جوانان توانمند را می‌بینم، خودشان این موانع را برمی‌دارند. دنیا احساس خواهدکرد که نداشتن این توانمندی‌ها و بهره نبردن از آنضرری برای خودش است. ان‌شالله این راه باز خواهد شد.


  • بازدیدکنندگان: 157
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 3 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ