اخبار
31 خرداد 1394
پژوهشگران پارك فناوري پرديس موفق به ساخت دستگاه جوشکاری در خلا شدند

پژوهشگران پارک فناوري پردیس، موفق به ساخت دستگاه جوشکاری در خلا شدند که قادر است فلزات مختلف را بدون ایجاد آلودگی زیست محیطی به صورت عمیق به یکدیگر جوش دهد.

به‌گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس به‌نقل از خبرگزاري ايسنا، مهندس شفاهی از محققان این طرح در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا گفتند: «این دستگاه دارای تفنگ الکترونیکی با توان 2 تا 10 کیلو وات است. این تفنگ پرتوهای الکتریکی ایجاد می‌کند که با قطعه مورد نظر برخورد و باعث ذوب منطقه‌یی و جوشکاری قطعه می شوند.»

ايشان با تاکید بر اینکه این جوشکاری در خلا انجام خواهد شد، ادامه دادند: «این نوع جوشکاری بر خلاف سایر روش‌ها آلودگی‌های زیست محیطی در پی ندارد.»

مهندس شفاهي، جوشکاری عمیق را از دیگر مزایای آن نام بردند و خاطر نشان کردند: «جوش‌های عادی سطحی هستند ولی در این روش جوشکاری تا عمق 208 میلیمتر نفوذ دارد. این قابلیت موجب شده است تا جوشکاری بین فلزات مختلف میسر باشد، به گونه‌ای که می‌توان مثلا مس را با استیل و آلومینیوم جوشکاری کرد.»

این محقق پارک فناوری پردیس اظهار داشت: «این روش جوشکاری در صنایع هوایی، نظامی و صنایعی که نیاز به جوش‌های دقیق دارند قابل استفاده است.»


  • بازدیدکنندگان: 1576
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ