اخبار
26 مرداد 1398

آیین اختتامیه دوره یزد طرح توانمندسازیِ صدف، روز جمعه 25 مردادماه و با حضور قائم مقام پارک فناوری پردیس، مدیر طرح توانمندسازیِ‌صدف و مدیرعامل منطقه ویژه علم و فناوری یزد، در تالار دکتر جلیل شاهی دانشگاه یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس به نقل از روابط عمومی دانشگاه یزد،‌ در این مراسم که جمعی از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی حاضر بودند،‌ صابری قائم مقام پارک فناوری پردیس اظهار داشت: طرح ملی توانمندسازی صدف با هدف خودباوری و ایمان به توانایی‌ها و مهارت های دانشجویان و دانش آموختگان کشور اجرا شد.

حسین صابری تغییر در «نگرش» و «توان» را در توانمندی و ورود به بازار کار مهم توصیف کرد و افزود: «تشخیص مسئله و نیاز صنعت» و «راهکارهای حل آن»، یکی از اولویت‌های اصلی دانشگاهیان برای ورود به بازار کار است.

وی در پایان اظهاراتش،‌ کشور ایران را کشوری توانمند و ثروتمند از لحاظ نیروی انسانی دانست و خواستار اعتماد بیشتر به جوانان به عنوان سرمایه های کشور شد.

مدیرکل ترویج و توسعه خوشه‌های نوآوری پارک فناوری پردیس و مدیر طرح صدف نیز در این مراسم استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل دانشگاه در صنعت را دلیل شکل‌گیری طرح صدف عنوان و اظهار کرد: سرمایه اصلی دانشی و پژوهشیِ کشور، دانشگاهیان هستند و ضروری است برای بهره برداری از این سرمایه برنامه‌ریزی کرد.

مجتبی جباری پور، فعالیت دانشجویان و دانش آموختگان در شرکت‌های دانش بنیان را یکی از مصادیق تعامل صنعت و دانشگاه دانست و افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده، یکی از نقاط ضعف دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها، عدم آمادگی لازم برای ورود به بازارکار است که طرح صدف جهت افزایش توانمندی‌ها برگزار شد و با برگزاری دوره‌های کارورزی و کارآموزی همراه بود.

وی در پایان ضعف توانمندی و مهارت افراد را یکی از چالش‌های اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور عنوان و تصریح کرد: برگزاری دوره‌های کارآفرینی، آشنایی با مدل‌های کسب و کار و شناخت اکوسیستم‌های فناوری، به منظور طراحی برنامه توسعه شخصی دانشجویان، در طرح صدف برنامه‌ریزی شد.

پنل «کارمندی کارآفرینی» و سمینار «انتقال تجربه» دو کارگاه آموزشی بود که با سخنرانی مهندس پنیریان و در حاشیه مراسم اختتامیه برگزار شد.


  • بازدیدکنندگان: 315
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ