اخبار
26 آبان 1394
رييس مركز فن‌بازار ملي ايران خبر داد:

رييس مركز فن‌بازار ملي ايران با تاکید برابلاغيه شوراي عالي انقلاب فرهنگي و آيين نامه ايجاد و توسعه فن‌بازارهاي منطقه‌اي و در راستاي سياست‌هاي مركز فن‌بازار ملي ايران از راه‌اندازي سيزدهمين فن‌بازار منطقه‌اي كشور در استان يزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس اكبر قنبرپور رييس مركز فن‌بازار ملي ايران با اعلام اين خبر افزود: بر اساس ابلاغيه شوراي عالي انقلاب فرهنگي و آيين نامه ايجاد و توسعه فن‌بازارهاي منطقه‌اي و در راستاي سياست‌هاي مركز فن‌بازار ملي ايران درخصوص تسهيل ارائه خدمات به جامعه فناوري در نقاط مختلف كشور، سيزدهمين دفتر فن‌بازار منطقه‌اي با توليت پارك علم و فناوري استان يزد در اين استان راه‌اندازي خواهد شد.

وي گفت: مذاكرات و مقدمات تاسیس اين دفتر طي ماه‌هاي گذشته انجام شده است و زيرساخت‌هاي لازم براي آن مهيا شده و دفتر فن‌بازار منطقه‌اي نيز آماده‌سازي و تجهيز شده است.

رييس مركز فن‌بازار ملي ايران خاطر نشان کرد: مراسم امضاي قرارداد و افتتاح رسمي دفتر فن‌بازار منطقه‌اي يزد روز شنبه 30 آبان 94 با حضور مسئولين و نمايندگان محترم دستگاه‌هاي مرتبط با حوزه علم و فناوري در استان، انجام خواهد شد و فعاليت خود را به طور رسمي آغاز خواهد نمود.

قنبرپور ادامه داد: در همين راستا نخستين جلسه شوراي هماهنگي فن‌بازار منطقه‌اي يزد به رياست استاندار محترم يزد و با حضور اعضاي شورا، متشكل از جمعي از مسئولين دستگاه‌هاي مرتبط استان، پس از مراسم افتتاحيه برگزار شده و برنامه آتي فن بازار يزد مصوب خواهد شد.

رييس مركز فن‌بازار ملي ايران گفت: جلسات اين شورا به صورت مستمر در طول دوره فعاليت فن‌بازار منطقه‌اي تشكيل شده و روند اجراي برنامه‌هاي عملياتي فن‌بازار را تسهيل و تسريع خواهد نمود.

قنبرپور ابراز اميدواري كرد، با توجه به ظرفيت‌هاي مناسب استان يزد در حوزه مرتبط با فناوري‌هاي پيشرفته از جمله الكترونيك، ICT و ...، دفتر فن‌بازار منطقه‌اي بتواند با ايجاد فرصت‌هاي جديد، زمينه توسعه فناوري و افزايش فعاليت‌ بنگاه‌هاي اقتصادي و بويژه شركت‌هاي فناور اين حوزه را فراهم نمايد.

شايان ذكر است مركز فن‌بازار ملي ايران، به استناد تكاليف مندرج در نقشه جامع علمي كشور و ابلاغيه شوراي عالي انقلاب فرهنگي مسئوليت ساماندهي و ايجاد فن‌بازارهاي عمومي و ايجاد فن بازارهاي تخصصي در حوزه‌هاي داراي اولويت در كشور را بر عهده دارد.


  • بازدیدکنندگان: 1426
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ