اخبار
03 مهر 1396
کمپین (خاطره‌ها) در کمتر از 3 دقیقه شما را بررسی می‌کند؛

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان در روز جهانی آلزایمر «کمپین هوشمند آلزایمر» را به منظور ارزیابی خطر آلزایمر در بین عموم مردم به راه انداخته است.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، الگوی بیماری‌ها در جهان امروز در حال تغییر است. بیماری‌های غیر واگیر مانند دیابت، بیماری‌های قلبی– عروقی و عوارض ناشی از سبک زندگی مدرن به سرعت در حال گسترش است و مرزهای شهرها، روستاها و خانه‌ها را درمی‌نوردد و بار زیادی را بر دوش نظام بهداشتی درمانی و اقتصاد خانواده ها می‌گذارد.

آلزایمر نوعی اختلال عملکرد مغزی است و در آن توانایی‌های ذهنی بیمار از جمله حافظه تحلیل می‌رود و یکی از مشکلات جهان امروز به حساب می‌آید، از این رو موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان تصمیم بر آن گرفته تا با ارائه پرسشنامه هایی به عموم مردم، خطر ابتلا به این بیماری را بین آن‌ها تخمین بزند و اطلاعات جامعی از وضعیت این بیماری به منظور بهبود شرایط در کشور تهیه کند.

این مجموعه مستقر در پارک فناوری پردیس، تلاش دارد تا با استفاده از ظرفیت‌های فناوری و هوشمندسازی خدماتی برای موفقیت برنامه‌های مراقبت، اعم از درمان یا پیشگیری در سطوح مختلف را دنبال کند.

کمپین خاطره‌ها به صورت هوشمند و به مناسبت روز جهانی آلزایمر از ۳۱ شهریور برای آگاهی بخشی عموم مردم درباره پیشگیری و تشخیص به موقع بیماری آلزایمر با همکاری اداره سلامت– معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶ تهران برگزار شده است.

برای این کمپین ۲ پرسشنامه با بازخورد هوشمند تدارک دیده شده است: پرسشنامه خطرسنجی برای تعیین ضرورت پیگیری پزشکی و ارجاع به پزشک طبق پاسخ های شرکت کنندگان می باشد و پرسشنامه دیگری برای ارزیابی نشانه‌های اولیه‌‌ی اختلال حافظه و آلزایمر در سالمندان که توسط نزدیکان آنها به‌صورت جداگانه پاسخ داده می شود.

ثبت نام کنندگان در این کمپین می‌توانند آخرین اطلاعات و یافته‌ها را در خصوص این بیماری، پیشگیری از آن، عوامل خطر، راه‌های کنترل و مدیریت بیماری، به صورت پیام‌های روزانه از طریق شبکه‌های اجتماعی این موسسه دریافت کنند.
همچنین اطلاع‌‌رسانی در خصوص کمپین در خانه های سلامت شهرداری منطقه ۶ نیز انجام می‌شود.

براساس این گزارش مسابقه عکس با رای‌گیری عمومی، وبینار با امکان پرسش و پاسخ زنده، برگزاری چالش اطلاعات سلامت و مشاوره آنلاین با موضوع آلزایمر از دیگر برنامه‌های کمپین هوشمند آلزایمر (خاطره‌ها) است.

قابل توجه است که علاقمندان به شرکت در این کمپین می‌توانند عدد ۲ را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۶۵۴ ارسال کرده و با مراجعه به آدرس اینترنتی http://hooma.salemsa.net/s/alzheimerri به پرسشنامه ارزیابی خطر پاسخ داده و ضمن ثبت نام در سامانه هوما «مراقبت هوشمند سلامت» باز خورد هوشمند دریافت کنند.


  • بازدیدکنندگان: 841
  • (رتبه بندی جاری 3.5/5 ستاره ها) مجموع آرا: 10
  • 10 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ