اخبار
24 خرداد 1394
توسط دكتر ستاري معاون علمي و فناوري رييس‌جمهور صورت گرفت

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در افتتاحیه Inotex 2015 ضمن بازدید از دستاوردهای داخلی و بین‌المللی فناوری و نوآوری ارائه‌شده در این نمایشگاه، از دستگاه جراحی از راه دور، یکی از دستاوردهای بومی ارائه‌شده در این نمایشگاه رونمایی کردند. 
به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، در افتتاحیه دومین نمایشگاه فناوری و نوآوری (Inotex 2015)، برگزاری این نمایشگاه را زمینه‌ساز ارائه حمایت‌ تسهیلاتی به شرکت‌ها، برای ارائه آن‌ها در سطح گسترده‌تری در آینده خواندند و افزودند: «این نمایشگاه تمرین و پایلوت بسیار خوبی برای ارائه گسترده تسهیلات در حوزه صادرات و انتقال فناوری محسوب می‌شود. تسهیلات در این نمایشگاه در ابعادی کوچک‌تر ارائه می‌شود تا ضمن سنجیده شدن ابعاد آن، برای ارائه به‌صورت گسترده در آینده با مشکلی مواجه نشود.»
دكتر ستاری با بیان این‌که امکانات بسیار خوبی در قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای رشد و توسعه شرکت‌ها پیش‌بینی شده است، گفتند: «اگرچه در ابتدا، با توجه به مقاومت‌های موجود به دلیل سیطره اقتصاد نفتی، چرخ‌های این قانون به خوبی حرکت نمی‌کرد، اما اکنون شاهد اتفاقات مثبت این قانون در فرهنگ اقتصادی هستیم.»

معاون علمی و فناوری رییس جمهور پس از مراسم افتتاحیه در سالن خلیج فارس نمایشگاه حضور یافتند و ضمن بازدید از دستاوردهای داخلی و بین‌المللی فناوری و نوآوری ارائه‌شده در این نمایشگاه، از ربات جراحی از راه دور سینا، یکی از دستاوردهای بومی ارائه‌شده در این نمایشگاه رونمایی کرد. این ربات عملکرد پیشرفته‌ای در حوزه جراحی از راه دور دارد و متناظر با ربات داوینچی آمریکا است. از طریق این ربات جراح با استفاده از یک مانیتور و دو بازوی جراحی حرکات مختلفی را بر روی قسمت مورد جراحی انجام می‌دهد و از طریق دوربین‌هایی با بیمار در ارتباط است.

از این ربات بیشتر برای جراحی‌های ناحیه شکمی استفاده می‌شود و عملکرد پایلوت آن نیز بر روی دو گوسفند انجام شده است. یعنی مراحل آزمایش حیوانی انجام شده است. رباط جراحی سینا با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه علوم پزشکی تهران طراحی شده است.

دومین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری inotex2015 با حضور شرکت‌هایی از 15 کشور خارجی، 19 تا 22 خردادماه سال جاری،  توسط پارک فناوری پردیس معاونت علمی در سالن‌های 44 و خلیج فارس محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا خواهد بود.


 

  • بازدیدکنندگان: 1579
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ