اخبار
19 اسفند 1396
تلاش محققان کشور برای دریافت مجوز سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) برای داروی میگرن؛

داروی درمان میگرن (میگرن کات) توسط شرکت میم‌دارو عضو پارک فناوری پردیس در محل صندوق نوآوری و شکوفایی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، این دارو که به شکل اسپری بینی برای درمان میگرن تولیدشده است، توسط شرکت دانش‌بنیان میم‌دارو عضو پارک فناوری پردیس به تولید رسیده و امروز با حضور رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی رونمایی شد.

این شرکت پیش‌ازاین نیز موفق به تولید پودرهای درمان سردرد میگرن شده بود که به شکل بخور استفاده می‌شد و اکنون برای اولین بار در جهان اسپری بینی را برای مهار سردرد و درمان میگرن تولید کرد.
میگرن کات (اسپری بینی) برای پیشگیری از حملات میگرنی استفاده می‌شود و اثر تسکین‌دهنده حین بروز حمله سردرد را دارد.

تلاش محققان کشور برای دریافت مجوز سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) برای داروی میگرن

شرکت دانش‌بنیان میم‌دارو عضو پارک فناوری پردیس بعد از تولید داروی درمان میگرن به دنبال دریافت مجوز سازمان غذا و داروی امریکا است.

به گزارش ایسنا، دکتر رضا رمضانی امروز در مراسم رونمایی از داروی میگرن کات (اسپری بینی) با اعلام این خبر افزود: گام‌های اولیه برای دریافت مجوز این دارو را از سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) برداشته‌ایم، دریافت این مجوز امکان صادرات را برای ما فراهم می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه اخذ مجوز از این سازمان برای داروهای گیاهی راحت‌تر از داروها بر پایه مواد شیمیایی است، ادامه داد: در افق 5 ساله مشخص‌شده که 30 درصد بیماران میگرنی به داروهای درمانی روی می‌آورند.

رمضانی با اشاره به کارآزمایی‌های بالینی این دارو خاطرنشان کرد: در مرحله بالینی بیش از 300 بیمار موردمطالعه قرار گرفت که حدود 96 درصد از بیماران میگرنی استفاده‌کننده از داروی میگرن کات ادعا دارند که با این دارو قدرت کنترل سردردهای خود را به دست آورده‌اند.

به گفته این محقق، حدود 81 درصد از بیماران مبتلا بعد از استفاده از این دارو به‌طور قطعی درمان شدند.

به گفته وی در حال حاضر داروی میگرن کات در 130 داروخانه پخش‌شده و پیش‌بینی‌شده تا 6ماه آینده همه داروخانه‌ها این دارو را ارائه کنند.

وی اظهار کرد: علاوه بر آن در داروخانه‌های استان‌های قم، اصفهان، تهران، گلستان، خوزستان و یزد داروی میگرن کات توزیع‌شده است.

وی بابیان اینکه این دارو به‌عنوان اولین داروی اپلیکیشن‌دار اختصاصی نیز به شمار می‌رود گفت: در راستای تولید این دارو توانستیم اپلیکیشن اختصاصی برای ارائه مشاوره رایگان و غربالگری سردردهای میگرنی برای افراد را طراحی کنیم.

  • بازدیدکنندگان: 767
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ