اخبار
11 شهریور 1395
به منظور ارج نهادن به زحمات و تلاش‌هاي دانشمندان؛

سردیس دانشمندبرگزیده جایزه مصطفی‌(ص) پروفسور جکی یینگ به منظور ارج نهادن به زحمات و تلاش‌هاي این دانشمند مسلمان و مطرح، طی مراسمی در پارک فناوری پردیس رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس؛ باحضور پروفسور جکی یینگ آیین رونمایی از سردیس این دانشمند برجسته مسلمان در بوستان دانشمندان پارک فناوری پردیس برگزار شد.

مهدی صفاری نیا، رییس پارک فناوری پردیس در این مراسم ضمن اشاره به طرح نصب سردیس‌های شخصيت‌هاي برتر علمي و فناوري در «بوستان دانشمندان» پارك فناوري پرديس در فضایی به مساحت 10000 مترمربع گفت: این طرح با هدف توزیع و گسترش فرهنگ علم و فناوری و تشویق دانشمندان برای کار‌های فناورانه و نوآورانه، امکان تبادل فناوری و ارتباط بین مراکز مختلف علمی و فناوری را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه بیش از 50 کشور برای ایجاد سردیس دانشمندان خود در پارک فناوری پردیس ابراز تمایل کرده‌اند افزود: دانشمندان 25 کشور جهان در مذاکره با سفارتخانه‌های این کشورها مشخص شده است و مراحل طراحی و ساخت آنها در حال انجام می‌باشد.

در ادامه این مراسم حجت السلام والمسلمین اژه‌ای نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان اروپا و آمریکا با اشاه به استقلال و ارتباط کم دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) با حوزه سیاست گفت: از اینکه یک خانم جزو اولین برندگان این جایزه است خرسندم و این وضعیت بسیار خوبی را برای آینده جایزه مصطفی (ص) نشان می‌دهند.

وی افزود: تشکر می کنم از خانم پروفسو یینگ و امیدورام در این مسیر به همین استحکام گام برداریم.

خانم پروفسور جکی یینگ نیز با اشاره به برگزاری مراسم جایزه مصطفی (ص) در سال 2015 اظهار داشت: من تمام تلاش خود را خواهم کرد که تأثیر چنین برنامه‌هایی بر جامعه علمی و فناوری مشهود شود و بتوانیم بین دانشمندان مسلمان جهان فضای همکاری ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: دانش از مزارع مختلفی می‌آید و مهمترین ابزار حصول به دانش، صبر و سخت کوشی است.

برنده جایزه مصطفی(ص) 2015 خاطرنشان کرد: مطمئن هستم که دانشمندان جوان مسلمان در پیشرفت کشور‌هایشان تأثیر به سزایی خواهند داشت و با ید به آنها بها داد و حمایتشان کرد.

پروفسور یینگ متولد تایپه و در سنگاپور و نیویورک بزرگ شده است. وی مدارک لیسانس تا دکترای خود را از کوپر یونیون و دانشگاه پرینستون دریافت کرده است. او در سال ۱۹۹۲ عضو هیئت علمی موسسۀ فناوری ماساچوست شد و به‌عنوان استاد مهندسی شیمی تا سال ۲۰۰۵ مشغول به کار بود.

وی در مقام رهبر جوان مجمع جهانی اقتصادی انتخاب شده و عضو آکادمی علوم ملی آلمان، لئو پالدینا است، همچنین یکی از یکصد مهندس برتر جهان به شمار می‌رود و در سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ ،۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ جزو ۵۰۰ مسلمان برتر جهان، و در سال ۲۰۱۴ در سنگاپور به‌عنوان زن برتر برگزیده شده است.

پروفسور جکی یینگ به‌خاطر تلاش بی‌نظیر در ساخت مواد وسیستم‌های پیشرفتۀ نانو، مواد زیستی با ساخت نانویی و سیستمهای بیویی مینیاتوری شده انواع کاربردهای جالب، ازجمله ساخت اجزای نانو-پلیمری خودانگیزشی موفق به دریافت جایزه مصطفی (ص) 2015 شدند.

شایان ذکر است، تاكنون 7 تنديس از شخصيت‌های برجسته علمي ايران و ساير كشورهاي جهان در بوستان دانشمندان پارک فناوری پردیس ساخته، نصب و رونمایی شده است.


  • بازدیدکنندگان: 1164
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 2
  • 2 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ