اخبار
12 آبان 1398
با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و معاون وزیر بهداشت

صبح امروز چهار داروی تولید شده در حوزه پروبیوتیک توسط «شرکت زیست تخمیر» با حضور «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و «ایرج حریرچی» معاون کل وزارت بهداشت، رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، صبح امروز چهار محصول دارویی تولید شده توسط شرکت داروسازی «زیست تخمیر» از اعضای پارک فناوری پردیس، در سالن همایش‌های این مجموعه رونمایی شد.

این مراسم با حضور «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، «ایرج حریرچی» معاون کل وزارت بهداشت برگزار گردید.

«ژِری لاکت توپلاس»، «لاکتوگام»، «پایلوشات»، «فَمی لاکت توپلاس»‌ چهار محصول جدید شرکت زیست تخمیر بوده که در این مراسم رونمایی شده است.

 

در بخشی از این مراسم «سحر بهمنی» مدیر عامل شرکت داروسازی زیست تخمیر و «محمدرضا فاضلی» رئیس هیئت مدیره این شرکت درباره معرفی و ارائه فعالیت‌های شرکت متبوعشان، سخنرانی کردند.

شرکت داروسازی زیست تخمیر کار خود را از تاسیس سال 1381 در مرکز رشد دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز کرده است. این شرکت در سال‌های فعالیتش توانسته‌ است 40 محصول خود را وارد بازار کند. محصولاتی که به گفته «سحر بهمنی» مدیر عامل این شرکت، همگی برای اولین بار در کشور تولید شده‌اند. او در این مورد گفت: همه محصولات ما برای اولین بار است که در کشور تولید می‌شود. هیچ فرآورده‌ای نداشتیم که برای بارد دوم در کشور تولید شود

شرکت زیست تخمیر که اولین تولید کننده محصولات پروبیوتیک و تنها تولید کننده پروبیوتیک های نسل جدید است، حدود 400 پرسنل مستقیم و 1500 پرسنل غیر مستقیم دارد و هر سال به افزایش چشمگیری در فروش محصولات پروبیوتیک دست می‌یابد.

این شرکت بیش از 85 درصد بازار محصولات پروبیوتیک را در اختیار دارد که به همین دلیل باعث جلوگیری از خروج ارزبه میزان سالیانه 34 میلیون دلار در سال می‌شود.

زیست تخمیر محصولات خود را به کشورهایی مانند آسیایی و آفریقایی صادر کرده و به تازگی قراردادی با یکی از کشورهای اروپایی منعقد کرده است. سال1396 این مجموعه، شتابدهنده زیست تخمیر را تاسیس کرد تا از صاحبان ایده در حوزه‌های داروهای شیمیایی، مکمل ها با تکنولوژی‌های نوین و ماده اولیه دارویی، حمایت کند. در حال حاضر 3 تیم فناور در این شتابدهنده مستقر و 6 پروژه دیگر هم در حال اجرا هستند. همچنین اولین پروژه شتابدهی این شتابدهنده اواخر سال جاری به نتیجه خواهد رسید.

در ادامه مراسم از چهار محصول پروبیوتیک تولید شده توسط شرکت زیست تخمیر رونمایی شد. مراسم با نگارش یادگاری توسط مدعوین به پایان رسید.


 

  • بازدیدکنندگان: 223
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ