اخبار
28 تیر 1396
نظرات سه تن از تولیدکننده گان نوآور در نشست تخصصی عمران و ساختمان

دومین نشست تخصصی بهره برداری از فناوري‌هاي داخلي در حوزه عمران و ساختمان توسط مرکز فن بازار ملی ایران با حضور 50تولیدکننده محصولات دانش بنیان در این صنعت و سرمایه گذاران و هلدینگ های عمرانی، با کارگزاری شرکت ژرفا پژوهان علوم نو در پارک فناوری پردیس برگزار شد.

در این رویداد نمایشگاهی از محصولات نوآورانه برپا بود تا تولیدکنندگان علاوه بر معرفی محصولات خود امکان مذاکره با سرمایه گذاران و مصرف کنندگان بازار را هم داشته باشند. در این بخش به سراغ سه تن از تولیدکنندگان این محصولات که در نمایشگاه حضور داشتند رفته ایم تا علاوه بر آشنایی با محصولاتشان نظرات و انتظاراتشان در خصوص این رویداد را بشنویم.

شرکت نانو پیشتاز پارس، تولیدکننده اولین نوع کاشی و سرامیک های آنتی باکتریال در کشور
مهران سیدمعصومی مدیرعامل شرکت در توضیح محصول خود که به نمایشگاه عمران و ساختمان آورده می گوید: محصول دانش بنیان ما نوعی کاشی و سرامیک آنتی باکتریال است که نیاز به ضد عفونی ندارد و بطور مستمر باکتری های مضر را از بین می برد. مجوزهای مربوطه در سال81از وزارت بهداشت اخذ شده و همچنین نشان محصول نوآور را داریم.
وی افزود: این کاشی ها برای دیوار و کف مراکز بهداشتی درمانی ، بخش های عفونی، هتل ها، استخرها، آشپزخانه های صنعتی و بسیاری از مراکز دیگر که تردد در آن مراکز جریان دارد مناسب است. کاشی های آنتی باکتریال دارای عمر دائمی بوده و تا زمانیکه لعاب کاشی ها صدمه نبیند ، فعالیت میکروب زدایی آنها بطور خودکار ادامه داشته و درروشنایی و تاریکی، بدون نیاز به تابش اشعه یا مواد ضد عفونی کننده باکتری های مضر را از بین می برد.
سیدمعصومی در خصوص برگزاری این نشست و هدف شرکت در آن می گوید: ما تا کنون توانسته ایم به 50بیمارستان در سراسر کشور محصول خود را بفروشیم اما حقیقت این است که بازار این محصول بسیار گسترده تر است و می توان گفت کمتر از یک درصد بازار را در دست داریم و این تنها به دلیل عدم آشنایی با کاربردها و مزایای این محصول است.
وی تصریح کرد: با حضور در این رویداد انتظار داریم که میزان آگاهی بازار مشتری نسبت به محصولمان بالا رفته و کارگزار بازاریابی بتواند ما را به بازار هدف معرفی کند.

شرکت رنگ پورقاضیان، تولیدکننده رنگ تَرَک
عليرضا پورقاضيان مدیر عامل شرکت در توضیح محصول نوآورانه خود برای نمایشگاه می گوید: رنگ ترک محصولی با تکنولوژی بالا، حاصل تلفیق علم، تجربه و هنر است، این محصول فناور، قابلیت اجرا بر روی همه ی سطوح چه از نظر جنس و چه از نظر شکل را برای تمام افراد بدون نیاز به تجربه قبلی دارد.
وی خاطرنشان کرد: ما در سال 84 تاییدیه نوآوری طرح را از سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران با سطح نوآوری و ابتکار کسب کرده ایم. از جمله چندین مزایای این رنگ ها می توان به عدم نمایش اشکالات استفاده طولانی از سطح کار، عدم نیاز به نظافت دوره ای، قابلیت ترمیم لطمات سطحی در دراز مدت بدون رنگ آمیزی کل کار و قابليت اجرا بر روی سطوح رنگ پذیر پلاستیکی بدون نیاز به آستر اشاره کرد.
پورقاضيان در خصوص دلایل حضور در این نمایشگاه و برنامه بازاریابی افزود: فروش و عرضه محصولات نوآورانه در بازار نسبت به محصولات دیگر کار پیچیده تری است چراکه شما مسئولیت معرفی و توضیح محصول در بازار را هم به عهده دارید، البته خوشبختانه به دلیل کاربردهای متنوعی که محصول ما در صنایع مختلف از جمله دکوراتیو دارد زمان زیادی طول نکشید که بازار آزاد ما را بشناسد.
وی تصریح کرد: اما فروش در این سطح هدف مطلوب ما نیست و انتظار داریم حامیان این رویداد به واسطه ارتباطاتی که با صنایع دارند، پروژه های بزرگ دولتی را برای ما رقم بزنند.

شرکت افلاک پایدار توسعه، طرح سازه های مستحکم بتنی با عایق فوق سبک EPS
جواد طیبی مدیر بازرگانی شرکت افلاک پایدار توسعه در خصوص محصول نوآورانه ای که در این رویداد به نمایش گذاشته بودند گفت: ساختار تکنولوژی این سازه نوعی کامپوزیت ارتقا یافته با ترکیبی منحصربه فرد از ماده سیمان و هسته EPSاست که قابلیت استفاده برای تیغه داخلی و خارجی دیوارهای ساختمان، کف، پله ها و ساخت کانکس های اداری و کارگاهی است. از مهمترین مزایای استفاده از این سازه در صنعت ساختمان می توان به کاهش هزینه ها، عایق کامل صدا و انرژی، سادگی نصب، سازگاری با محیط زیست و استحکام و مقاومت بالا در برابر رطوبت، زلزله، آتش سوزی و ... اشاره کرد.
  • بازدیدکنندگان: 862
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ